4 avionë luftarakë rusë shkelin hapësirën ajrore të Suedisë

0
24

Katër avionë luftarakë rusë kanë shkelur hapësirën ajrore të Suedisë, sipas Forcave të Armatosura Suedeze.

“Duke marrë parasysh situatën aktuale, ne e shohim këtë ngjarje si shumë serioze”, thuhet në faqen zyrtare të ushtrisë në internet, përcjell Sky News.

Forcat e Armatosura suedeze thanë po ashtu se shkelja e hapësirës ajrore kishte qenë e shkurtër dhe se kishte ndodhur në lindje të ishullit Gotland.

Burimi/tvklan.al