Agim Hushi – A e keni pyetur veten pse hajdutet me te medhej politike jane ne Shqiperi!

0
206

Te dashur miq!
A e keni pyetur veten pse hajdutet me te medhej politike jane ne Shqiperi!
Pse ska zgjedhje te ndershme, pse ka vec nje grup kusaresh qe i sillen rrotull pushtetit per dhjetra vite te patrazuar dhe te pandryshuar?
Sepse shqiptaret po gabojne vazhdimisht dhe spo zgjohen.
Po gabojne dhe po harrojne te vene drejtesi edhe me tradhetaret!
Pse nuk shpallen dhe nuk denohen spiunet qe tradhetuan kombin?
Dijme dhe shpesh qeshemi me pseudonimet e spiuneve por tolerojme tradhetine e tyre duke u vene ne sherbim te agjenturave armike dhe i leme te livadhisin ne pushtet dhe te na mbajne leksione sikur ska ndodhur asgje!
Pse nuk hapen te pakten dosjet e tyre qe te dijne publikisht dhe ti njohin shqipetaret?
Kush i mbron dhe pse?
Deri kur me do durojne shqiptaret???

Shkruar nga Agim Hushi

Burimi/Facebook