Ai i cili nuk e pranon 1 te keqe,e ka bere 1 te mire.

0
254

Por keqardhja jote me e madhe te shikosh gjerat e tua te peshohen nga peshorja e dikujt tjeter.
(Gjerat qe nuk i shet mos kerko ti blesh nga te tjeret)….ti qe thua “Gjithcka ne kete bote eshte e mundur”pa provoje iher a e puth dot veten ne faqe?
-kam mesuar te degjoj fjale tallese ,dhe te mbyll vesht,kam mesuar te pesoj padrejtesi dhe kam vazhduar perpara.
Jam mesuar te dalloj sinqeritetin e nje shoku te vertet qe te pyet si je..
Te gjitha keto nuk i ka mesu ne shkoll as nuk i kam lexu diku por i kam mesuar nga jeta !
Ajo ca nuk kam mundur kurr t’a toleroj t’a dua apo suportoj disi,esht genjeshtra,buzegjeshja e shtirur,pabesia.
Jam i lumtur kur dikush me shef me inat,kur e kuptoj se kam armiq,e veshtir esht kur kupton se ata qe ishin ne kampin tend,edhe ata me te afermit ishin thjesht maska!

Feja e shqiptarit nuk duhet te jete hajnia- pasuria …

Burimi/Facebook/Alfred Moisiu