Ambasadorja Yuri Kim reagon për vrasjen e oficerit të policisë

0
57

Për ngjarjen e rëndë ku mbeti i vrarë oficeri i policisë Saimir Hoxha, ka reaguar edhe ambasadorja e SHBA në vendin tonë, Yuri Kim.

“Ngushëllimet më të ndjera për familjen dhe kolegët e oficerit të Policisë së Shtetit, i cili mbeti i vrarë në krye të detyrës. Policia përballet me rrezikun në emër të qytetarëve dhe ne u jemi mirënjohës për heroizmin e tyre. Shpresojmë që autorët të dalin para drejtësisë“, shkruajti Kim në një postim në Twitter.

Burimi/TVKlan