Anila Kalleshi – Shiko ditelindjen dhe kuptimin e saj…

0
83

January 01 – 09 ~ Qen
January 10 – 24 ~ Miu
January 25 – 31 ~ Luan
February 01 – 05 ~ Mace
February 06 – 14 ~ Kumrie
February 15 – 21 ~ Breshka
February 22 – 28 ~ Pantera
March 01 – 12 ~ Majmuni
March 13 – 15 ~ Luani
March 16 – 23 ~ Miu
March 24 – 31 ~ Macja
April 01 – 03 ~ Qeni
April 04 -14 ~ Pantera
April 15 – 26 ~ Miu
April 27 -30 ~ Breshka
May 01 – 13 ~ Majmuni
May 14 – 21 ~ Kumria
May 22 – 31 ~ Luani
June 01 – 03 ~ Miu
June 04 – 14 ~ Breshka
June 15 – 20 ~ Qeni
June 21 – 24 ~ Majmuni
June 25 – 30 ~ Macja
July 01 – 09 ~ Miu
July 10 -15 ~ Qeni
July 16 – 26 ~ Kumria
July 27 – 31 ~ Macja
August 01 – 15 ~ Majmuni
August 16 – 25 ~ Miu
August 26 – 31 ~ Breshka
September 01 – 14 ~ Kumria
September 15 – 27 ~ Macja
September 28 – 30 ~ Qeni
October 01 – 15 ~ Majmuni
October 16 – 27 ~ Breshka
October 28 – 31 ~ Pantera
November 01 – 16 ~ Luani
November 17 -30 ~ Macja
December 01 – 16 ~ Qeni
December 17 – 25 ~ Majmuni
December 26 – 31 ~ Kumria
Nqs je Qeni : Nje person shume i embel dhe besnik. Besnikeria jote nuk mund te dyshohet kurre. Je shume i drejte dhe i sinqerte kur behet fjale per punen. Je nje njeri shume i thjesht ne kete aspekt. Absoluisht pa probleme, i/e thjesht (pa tangerllik)!! Kjo shpjegohet nga fakti qe ke shume shoqe/shoke afer! Ke shume shije ne veshje. Nqs veshja jote nuk pershtatet me ate qe eshte ne mode, atehere tregon qe ne ate moment je ne te vertete i/e depresuar. Shume i/e njohur dhe i/e qete. Ke nje grup te vogel shoqeri me cilise shume te mira gjithashtu.
Nqs je Miu : Gjithmon duke bere ndonje pisllik te vogel!! Ai shkelqimi i shejtanllikut qe ke ne sy te ben te afrosh njerez perreth qe te konsiderojn shume te lezetshem. Je nje person gazmor qe i ben njerzit per vete prandaj dhe te ftojn ne shume vende per party. Sidoqoft, je sensitiv/e dhe kjo nuk eshte gje e mire. Njerzit duhet te seleksionojn fjalet kur flasin me ty. Kur dikush i bie perqark ose luan me fjalet me ty atehere aq duhet sa te te zemeroj.
Nqs je Luani : Shume ndryshe nga emri, je nje person qe kerkon paqe. Ti duhet te largohesh nga situata ku te kerkohet te luftosh. Je nje person qe te pelqen te rrish jasht dhe nuk te pelqen te rrish ulur ne nje vend per kohe te gjate. Je shume i njohur dhe i qet ne rrethin shoqeror. Je nje person i lindur per te qene ne krye dhe ke cilesi qe te tjeret admirojn. Njerzve i pelqen menyra se si i trajton. Te pelqen kur te duan te tjeret, dhe mjafton qe ato te vejn ne krye, dhe ti je i/e gatshem ti duash gjithashtu.
Nqs je Macja: Je nje person teper i dashur, nganjehere i/e turpshem, por qe i pelqen inteligjenca. Nganjehere te pelqen qetesia. Te pelqen te eksplorosh gjera te ndryshme dhe te shkosh ne thellsi te gjerave. Ne situata normale je njeri gjakftoht por nganjehere kthehesh ne vullkan kur te ngacmojne. Je nje zog modern. Njerzit te shikojn ty si nje ikone mode. Normalisht, ti flet me kedo pa problem por nuk te pelqen shume te flasesh me njerez qe nuk i njeh. Njerzit ndihen mire nen shoqerine tende. Ti e zgjedh shoqerine me shume kujdes.
Nqs je Breshka : Je nje person gati perfekt. Shembujt e miresise tende qarkullojn ne grupe njerzit. Dhe ti dashuron qetsine. Ti nuk do hakmerresh dhe sikur dikush te bente keq dhe per kete njerezit te duan. Ty nuk te pelqejn thashethemet. Njerezit e pelqejn menyren si i trajton. Ti jep shume dashuri dhe me e bukra, nuk kerkon asgje mrapsht. Je shume zemergjere. Ti i shikon gjerat ne menyre praktike dhe kjo eshte nje cilesi shume e mire.
Nqs je Kumria : Ti simbolizon nje qasje te shkujdesur ne jete. Sido qe te jene rrethanat,te keqia ose te mira, ty nuk te prishet puna. Ne fakt ti sjell lumturi kudo qe shkon. Je nje person qe mbledh njerez perreth vetes si lider dhe ashtu ne gjendje te ndihmosh kur kane nevoje. Nuk te pelqen hipokrizia dhe i rri larg hipokriteve. Ata asnjehere nuk mund te kene nje lidhje te mire me ty sidoqe te jete. Je nje person i organizuar dhe ke metodat e tua per sukses. Keshtuqe asnjehere nuk ka rremuje rreth teje. Kujdes.. ti bie ne dashuri shpejt.
Nqs je Pantera : Je njeri misterioz. Je nje person qe mund te kaloj shume veshtiresi pa problem dare dhe di te sillesh ne cdo situate pa u nervozuar. Ti mund te jesh i keq nganjehere dhe ke qef thashethemet ne grupin tend te vogel. Gjithmon dukesh estetikisht i/e ngrire dhe sic duhet. Ty te pelqejn cdo situate te shkoj ashtu sic do ti por qe nganjehere kjo nuk ndodh. Si rezultat, ti mund te humbush disa shoqe/shoke. Por ndryshe ty te pelqen te ndihmosh njerzit kur jane ne rrezik ose ngusht ne jete.
Nqs je Majmuni : Teper i/e pa durushem dhe energjitik/e. Ti do qe gjerat te behet sa me shpejt te jete e mundur. Ne zemer, je teper i/e thjesht dhe kerkon vemendje nga te tjeret. Ne kete menyre ju jeni njerez unik. Ti ke deshire te jesh i/e sigurt ne cdo drejtim. Nqs emri te del ne ndonje polemike atehere te kap paniku. Prandaj, ti merr masa paraprake qe ne fillim. Kur shikon qe ka ndonje problem, sensi i gjasht te shpeton qe mos te biesh ne kurth. Jeni pak si lekist!

Burimi/Facebook