Ardiana Dhimiter Mitrushi – Te thuash mirupafshim…

0
237

Te thuash mirupafshim eshte nje mundesi qe te mban me shpresen per rrikthim… brenda meje nuk ka dhimbje ma te madhe se kjo qe perjetova … ajo radio e mbushur me pluhurin e koheve te shkuara, e cila nuk pushonte nate e dite nga festivali ne festival, nga hit parades to tjetra me rradhe edhe pse me coi ne Rreshen ne Fan per kengen e Beatles yesterday… ajo radio e kohes se luftes italo-gjemane nuk pushoi kurre ishte nje shok I mire besnik… ajo radio mbushte deshira e mia te fshehura per artin pa kufi… cdo qoshe e ketij apartmenti mbante nje histori qe koha e ka shkruar gjate rritjes Time si femije dhe sot nene e dy femijeve te mi te shkelqyer Toma Vardhami dhe Greg Vardhami… ketu filloi femijeria ime 5 vjecare pas adoptimit tim nga Shkodra locja jone, ku fillimet e te ciles ishin aq enigmatike dhe te pa spjegueshme, PSEEEE?! SISTEMI?! Eh le tia leme sistemit te atyre koheve te cmendura, kur cdo gje brenda meje ishte ngritur me piramida te gurta enigmash dhe aludimesh pa asnje shkak…
Te lutem me besoni dashurine qe kam per prinderit e mi eshte tej maset I pakufi… une u shnderova ne engjell I enderrave te tyre dhe une jam kjo qe jam sot nje shembelltyre e persosur e tyre… te kerkuarit e gjenezes time nuk do te interferoje kurre ne keto raporte …
A duhet te pres apo te vazhdoj, kjo eshte nje pyetje e stermundimshme per mua????!!!!
Thyerjet e shumta kane qene shuplaka te forta, por nene Lenoja thoshte dikur; “nese te japin shuplake ne nje faqe mos hezito trego tjeteren menjehere si shenje krenarie… “
Uau sot jane Krishtlindjet dhe une kam hyre ne nostalgji te trishtueshme… te me falni, por uroj te kem mundesi te nje krishtlindje te mbushur me surpriza sa me shpejt… po po do Pres jeta eshte fushe beteje qe ne te gjithe jemi dhe do te mbetemi luftetare te devotshem dhe te pathyeshem.

Burimi/Facebook