Dritan Demiraj – Dita e deshmoreve ne SHBA.

0
115

Te nderuar miq!
Happy Memorial Day!
Sot eshte dita e deshmoreve ne SHBA.
Me kete rast shpreh mirenjohjen me te thelle per te gjithe heronjte Shqiptare te cilet kane sherbyer në dhe me Forcat e Armatosura të SHBA-se.
Sot ështe dita te kujtojme me respekt sakrificen e marinsit amerikan nga Lezha Gentian Markut dhe te Ervin Dervishit.
Te dy keta djem rane heroikisht gjate kryerjes se misioneve luftarake ne Irak, duke treguar vlerat me te larta te Shqiptarit.
Kombi Shqiptar dhe Amerikan do tu jete gjithmone mirenjohes te gjithe djemve dhe vajzave te cilet kane sherbyer krah me krah me ushtrine me te madhe ne bote.
Mirenjohje dhe nderim pa fund edhe per djemte tane kapiten Feti Voglin, ish specialin e plagosur Aleksander Peci dhe gjithe pjesetaret e forcave tona te armatosura qe kane sherbyer ne koalicionin global te luftes kunder terrorizmit, nen drejtimin e SHBA-ve.
U prehshi ne paqe heronjte tane.
D.D. Michigan.

Burimi/Facebook