E bujshme/ Volejbollistja e talentuar shkodrane grumbullohet nga kombëtarja italiane

0
259

Jemi mesuar ndoshta te flasim me teper per futbollistet, por ka edhe sportiste te tjere qe po shkelqejne dhe nderojne veten, por edhe kombin e tyre.

Njera prej tyre eshte volejbollistja Angela Çoba. 14 vjeçarja shkodrane se fundi eshte grumbulluar ne kombetaren e Italise se grupmoshes U15 ne stazhin tre ditor qe ajo po zhvillon aktualisht dhe nder 18 vajzat e grumbulluara eshte edhe ajo.

Angela është e bija e një emri shumë të madh në volejbollin shkodran dhe atë Shqiptar, Gjon Çobës. Volejbollisti i shekullit i SK Vllaznia siç dihet prej vitesh jeton në Itali, ku per shume vite ka bere edhe detyren e trajnerit duke qene madje trajneri me i suksesshem ne historine e volejbollit shqiptar sepse duke drejtuar Modenen, ka arritur te fitoje edhe Champions League te Europes.

Dhe tashme rrugen e tij te sukseseve duket se do ta ndjeke edhe Angela. Shqiptarja pritet te kete nje karriere teper te ndritur ne kete sport.

Burimi/.cna.al