Edi Rama prezanton sekretariatin e PS- së dhe qeverinë e re, Edona Bilali Ministre Shteti për Sipërmarrjen dhe kryetare PS për Qarkun Shkodër

0
62

Kryeminstri Edi Rama ka zbuluar sot emrat e zgjedhur të drejtuesve të rinj të Sekretariateve të PS-së, kandidatëve për Kryesinë e re, përbërjen e qeverisë dhe kryetarin e Kuvendit. Gramos Ruçi do të zëvendësohet në krye të parlamentit nga Lindita Nikolla, ndërsa Edona Bilali do të jetë Sekretare Shtetit për Sipërmarrjen në qeverinë Rama 3.
EMRAT E SEKRETARIATIT
Damian Gjiknuri, Sekretari i Përgjithshëm
Blendi Klosi, Sekretar Organizativ
Etjen Xhafaj, Sekretari i Dixhital
Anila Denaj, Sekretariati i Burimet Njerëzore PS
Etilda Gjonaj, Sekretarja e Forumit të Gruas në PS
Romina Kuko, Sekretare e Marrëdhënieve me Jashtë në PS
Bojkena Basha, Sekretare për Rininë
QEVERIA “RAMA 3”
Zëvendës kryeministri do të jetë Arben Ahmetaj
Ministri për Punët e Jashtme dhe Europën Olta Xhaçka
Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi
Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja
Ministri i Punëve të Brendshme Bledi Çuçi
Ministri i Financave Delina Ibrahimi
Ministri për Infrastrukturën Belinda Balluku
Ministri i Shëndetësisë Ogerta Manastirliu
Ministri i Arsimit Evis Kushi
Ministri i Kulturës Elva Margariti
Ministria e Bujqësisë Frida Krifca
Ministria e Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro
Qeveria e re do ketë katër ministra shteti:
Elisa Spiropali ministre për Marrëdhëniet me Parlamentin
Edona Bilali ministre e Shtetit per Mbrojtjen e Sipermarrjes
Bora Muzhaqi ministre e Shtetit per Rinine dhe Femijet
Milva Ekonomi ministre e Shtetit per Standardet dhe Sherbimet
©Burimi/shkodraweb