Enver Bytyci – Ne Kukes eshte prish memoriali qe perkujton masakrat serbe te vitit 1913 ne Lume!

0
26

Kryeministri deklaron se “nuk do te denohen krimet dhe genoocidi serb ne Srebrenice dhe sidomos ato ne Kosove”!
Edi Rames i vjen keq qe Vuciq nuk do te ndjehet mire nga kerkesa e Kosoves per t’u bere anetare e Keshillit te Europes!
Kreut te ekzekutivit shqiptar nuk i pelqen marredhenia se paku normale me Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin, por lumturohet ne shoqerine e presidentit te Serbise!
Ky njeri nuk e njeh Sali Berishen si kryetar te opozites, por e njeh Milorad Dodik si perfaqesues te Presidences Boshnjake!
Kryeministri i Shqiperise dikton jo vetem Shqiperine sipas kodit te mafies, por urdheron edhe politiken e Kosoves, qe ajo te vihet nen sundimin e Aleksander Vuciq!
Ai eshte gati serishmi ta copetoje Kosoven per ta realizuar projektin e Serbise se Madhe!
Cfare duhet te beje me shume nje anti-shqiptar qe te shpallet non-grata nga shqiptaret kudo qe ata jetojne?!

Burimi/Facebook/Autori