FJALET E NJE PRINDI NDAJ FEMIJES…!!!

0
319

Nese nje dite do me shohesh plak, nese behem pis kur ha, apo nuk arrij te vishem, ki durim.
Kujto kohen qe kam kaluar per te ta mesuar.
Nese kur flas me ty, te perseris gjithmone te njejtat fjale, mos me nderprit, degjome.
Kur ishe i vogel, duhej te te tregoja cdo nate te njejten perralle qe te flije.
Kur nuk dua te lahem, mos me bertit.
Kujto kur te ndiqja dhe sajoja, 100 histori sepse nuk doje te laheshe.
Kur te shohesh mosdijen time mbi teknologjine e re, ki durim dhe me ndihmo.
Mos me shih me ate buzeqeshje ironike, por kujto sa kohe mu desh te te mesoja abc.
Nese ne nje moment nuk arrij te mbaj mend,me jep kohe dhe mos u nervozo.
Gjeja me e rendesishme nuk eshte ajo qe them, por nevoja per te qene me ty gjthmone,
kur kembet e mia te mos me sherbejne me, mos me trajto sikur te isha nje barre per ty,
me ndihmo njesoj si une e bera kur ti ishe i vogel, kur them qe dua te vdes,
mos u merzit, nje dite do e kuptosh cfare me shtynte ta thoja,
do kuptosh qe ne moshen time nuk jetohet por mbijetohet.
Nje dite do te kuptosh qe pavaresisht gabimeve te mia, kam kerkuar me te miren per ty,
qe gjithnje jam munduar te te ndihmoj, me jep pak kohe,
me jep pak durim, me jep nje shpatull, ne te cilen une te qaj ashtu si ti e ke bere shume here,
me ndihmo te ec, me ndihmo te mbaroj ditet e mia me dashuri dhe durim,
ne kembim une do te jap nje buzeqeshje, dhe dashurine e pafund qe gjithnje kam pasur per ty,
te dua shume dhe do te lutem gjithnje per ty…!!!

I JUAJI BABAI YT QE TE DON SI DRITEN E SYRIT! ! !