Frrok Bardhi – TIRJA, Tiret , apo Tir -Tiret e Shendetsise Shqiptare.

0
169

Tirja eshte fryma e rrrrlindjes ne Shendetesin Shqiptare. Vini re Ministrat e Shendetsise se rrrilindjes ,Tir Tira qe qe gjithe, nuk kan asnje lidhje me Shendetsin ,as Beqaj, as Gerta. Vini re drejtoret e spitaleve dhe ne pergjithesi ata te shendetesise, jan shume pak profesinist, dhe prandaj them qe eshte fryme e rrrilinjdes Tirja , dhe Tir -Tiret jane prezent ne cdo Pavion a Spital te vendit. Kush mund te bente si Tirja pa pasur nje mbeshtetje te cilen sot per sot ,nuk e dim asnje nga ne qe flasim hapur. Apsolutisht qe Tirja ka bashkepunore, pasi nuk ka se si nga nje pavion te depertoje sa here te doje tek nje pavion tjeter, e them kete , pasi Tirja ne cdo rast te kerkeses per ndihme nga e bija e te ndjeres ,ka qene tek e ndjera,nderkohe qe ajo punonte nje kat me lart.
Ne Urgjencen e Tiranes, rrrrilindasit kane emreuar para disa vitesh si Kryeinfermire nje perosn qe nuk kishte nje dite shkolle per Infermier, por kishte qene Roje Morgu ne nje spital te nje rrethi. Apo Sollen per shef Urgjence nje Mjek qe as Tensionin nuk dinte te maste ,,,athere c’far pret nga keta Idjot ?? Edhe sot qe flas ne Urgjencat, qe i shfaqen Popullit me pompozitet, apo me propogande delirante ,punojne ,ish pastruese si Infermire, por ne Popull shfaqet si Doktorresha, apo ish guzhinjere qe ka blere Diplomen dhe tall byqen me popull Shqiptar,, prandaj Tirja eshte Fryme e rrrrilindasve. Ne njeren nga 3 pjeset e ish Urgjences se Tiranes, eshte kryeinfermiere nje ish pastruese, dhe iu ben zbor te gjithe personelit Mjek ,Infermier , Shofer, biles behet tap duke pire alkohol me shefucin bythec te emeruar nga rrrrilidja pergjegjes i cili ne te vertete eshte nje maniken dhe vasal i rrrrrilindjes ,,,,prandaj them se Tirja eshte Fryme e rrrrrilindasve. Ne QKUM-then e famshme apo 127 , ka te punsuar si Infermiere, persona qe nuk dinin ti ngrin dot mbathjet e tyre mbas nje akti seksual ne kemeb apo ne Autoambulance apo poshte tek Guzhina mbi ate Kolltukun legjende, e jo me te japin zgjidhje Urgjencave madhore me telefon, apo aty punojne budallaqe qe nuk e dinin pas 1 viti pune se si quhej rruga pran punes se tyre , dhe po ti shikosh , apo te flasesh me to ne telefon te japin mend sikur jane doktorrrresha docente me floke te shupravitura,,,, prandaj Tirja eshte Fryme e rrrrilindjes. Gjeja e pare qe do i kerkoj publikishte Ministrit, apo Ministres se Shendetesise ne kohen kur rrrrilindasit te shkojne ne te semes se tyre, do te jete Veting ne Shendetsi, Ne Shendetesi duhet te mbizotroje Meritokracia, dhe jo kurvoakracia apo servilokracia. Tirja eshte Fryme e rrrrrilindjes ,mbajeni mend o miqt e mije.

Burimi/Facebook/Frrok Bardhi