Halil Geci – Akademikët e LDK-së ja kanë vënë turpin mbi derë Akademis të shkencave dhe të arteve të Kosovës

0
199

Ku të mbeshtetet ky popull nga kush të pres ndihmë nga kushë të pres këshillë dhe mbështetje, ku është Akademia që nuk e ngritë zërin por lenë hapsirë të flasin të tjerët për antaret e tyre që ua kan hapur deren e turpit për tu bërë “akademyk” ata që se meritonin.

Ku jeni “ju”o akademyka që se ngritni zërin nga ky Rod i juaj i turpit.

Ku ishit “ju”kur Kosovës ju shkëput toka Rugovës për tja bashkua Kral Nikolles të Malit të Zi,si dhe afer 5 mi h tokë ja falen Cervenkovskit të Makedonskes.

Ku ishit “ju” akademyka që nuk veproni ne fuqinë e dijes tuaj për të cilen ju ka shkolluar dhe rritur ky popull ku para juve flitet e veprohet për Zajednicen me kompetenca ekzekutive.

Ku ishit “ju”kur bënë hisedar Ujmanin Trump e ju heshtni si të shitur,pse nuk e thoni fjalen e juaj pavarsisht a ju shajnë a ju lavdërojnë.

Ku ishit “ju”që se ngritet zërin kur bënë Jugosllavin e re me Shqipërin me Minin-Në Shengen duke ja mundesuar Serbis daljen në detë për të cilen vij ka luftuar Serbia me shekuj ..!?

Ku është ZËRI I AKADEMYKVE kur Kosovës i vëhen mbi supe të ligat e një pas njëshme ku viktimen Kosovë trajtohet si kriminel,dhe kriminelin Serbi e trajtojn viktimë e ju heshtni si…..!?

Ku jeni “ju”Akademyka që se ngritni zërin kundër kolegut tuaj Frasher Demaj,ku masakren e quan incident….!?

Ku jeni “ju”që nuk delni me argumente të bollshme nga autoret të huajt dhe nga vetë autoret Serbë për gjenocidin që ushtroi Serbia për gati dy shekuj,mbi popull e pa fajshem vetem e vetem pse është gjallë në trojet e veta,duke ua tjetersua kisha e manastire me paramendim e në vij institucionale…!?

Ku jeni”ju”
akademyket që nuk uleni e ti diskutoni poshtërsit e disa kolegve-akademykve tuaj që kanë vënë në diskutim mundin djersen dhe gjakun e Kosovës martire nepër shekuj…!?

Ku jeni“ ju”
akademyka që duroni për ta trajtuar shkenctarisht moralin e femres shqiptare e cila nepër shekuj ka luftuar krah per krah me burra….!? derisa moralin e femres serbe e renditni si më të zgjuaren dhe të paren në botë!

Ku jeni “ju”o akademyka kur Serbia ka ushtruar gjenocid me dhjetra herë në dy shekujt e fundit deri në luften e fundit ku masakrat ka ndodhur në sytë e gjithë Botës,ku ka guxim që ti bashkohet projekteve vrastare antaret e juaj akademik të sojit të Ises Mutafes dhe Frasher Demajt të shkruajn e të vrasin një popull për së dyti herë por kësaj here me pushket e Akademykve të shitur. ..!

Një popull të vrarë e të masakruar nëpër shekuj,ku numrohen masakra me permasa të mëdha gjenocidale se paku 15 soshë,në dy shekujt e fundit duke mos i llogaritur masakrat e fundit…!?

Ku jeni”ju”
akademyket që nuk e ngritet zërin e të argumentoni luften e fundit kur serbia vrau të sëmuarit në spital, vrau të burgosurit nëpër burgje,dhunoj 20 mij gra, vrau mbi 13 mij civilve të pa fajshem si dhe masakroi dhe vrau mbi 1300 fëmijë disa nga këta fëmij ju moren nënave nga gjiri i tyre,dhe ankademyku Frashri ka guxim ti bashkangjitet projektit anti shqiptar duke u munduar ta shfajsoj veten,thot se redaksia s’me ka pytur se unë kam shkruar ndryshe ky është Frasher “Amkademyku”.

Sikur BE-ja tja kishte besur një akademiku më të keqit nga Beogradi më zi e më keq nuk do kishte mundur tia bëjë këti vendi se sa Akademyk Frashri.

Nuk ka faj se edhe shefin e tij hzdreti ISAN e ka të tillë që ia kalon 10 herë Frasherit me poshtersi dhe me të kaluaren e tij të pist dhe tradhetare,ku njihet si njëri nga 10 bashkpuntoret e Millosheviqit dhe të Rrahman Morines ma shumë se sa një udbash i UDB-s dhe njeri që edhe sot dyshohet fort se është i lidhur me UDB-n dhe me bizneset e fuqishme në Beograd ku ka investuar nga parat e vjedhura të 3% shit.

Gjithashtu akademiku tjeter i LDK-s Kujtim ziu që është bërë një servilë që ua lëpin prapanicen Hashimit dhe Ises duke ja larguar ibrigun me ujë dhe duke ja zavendsuar gjuhen e ti si mjetë pastrimi.

Vie pytja si ka
mundesi që institucioni më i lartë i dijes dhe pendes nuk ulet me i diskutuar këto qështje kaq të rëndësishme dhe të hapura që i kanë shkaktuar kaq dëm Kosovës sidomos Isa dhe Frasheri të cilet me veprimet e tyre e kan sjellë në dyshim qështjen e ekzistences të këtij vendi martirë.

Të tillët duhet perjashtuar ose së paku duhet bojkotuar veprimet e tyre, ngse të tillet akademyka ja kan vënë turpin mbi derë të Akademisë se arteve dhe shkencave të Kosovës.

Institucion ky më i lartë i dijes dhe pendes, ku na e kan sjellë punen ,sa që kur ti bimë afër nderteses te tyre na vjen me vjellë,sa të gërrditshem ligështana dhe “prolivë”që janë,
e kanë sjellë punen të dyshojm në ta se kujt po i sherbejn disa nga këta akademyk që kan zënë vend në qënder të dijes dhe paguhen nga taksapagusit Kosovarë bre haram ju qoftë buka që ua ka dhënë Kosova, dhe bëjnë huqe e hile atëdheut të tyre.

Akademiket në shoqerit botes të civilizuar numrohen si gjujtes i lirë të cilët zënë vendë maje një bregu,si një snajperist i mirë që godasin të gjithë ata që devijojn rrugën e ardhmeris të atdheut të tyre.
Kurse akademyket tonë në të dy anet e kufirit ,kan za pusi dhe i vrasin të mirat e atdheut të tyre dhe me ndihmen e tyre Kosovën e kan gjetur të gjitha të keqiat…!

Pa akademyk Mustafen dhe LDK-n nuk do ti jepnin Malit të Zi 8226 h tokë Rugove.

Pa akademyk Mutafen nuk do nenshkruhej Zajednica ku sot po ja shohim sherrin për të cilen jan nderprerë bisedimet….!

Pa akademyk Mutafen nuk do mund ta bënin hisedar Serbin në Ujman Trump….!

Pa akademik Mutafen nuk do bëhej jugosllavia e re me Mini-Shengenin….! Ku vet akademyket e qunin Mini-Shengenin si të damshem për Kosovën,dhe e quanin Jugosllavin e re.

Pa akademik Mutafen nuk do bëhej Hashimi kryekrimineli i dyshuar për vrasje të atëdhetarve të LDK-s në krye të shtetit.

Pa akademik Mutafen nuk do e vendos Hashimi as sot presidentin e tij për të cilin janë marrur vesh paraprakisht.

Për këto poshtersi dhe shumë tjera duhet të shqyrtohen nga Akademia e shkences dhe arteve të Kosovës për tua ndaluar turrin e këtyre matrapazve që po falin toka dhe po e kontrabandojn historin e shqiptarve për interesa sllave.

Me këta faqezi duhet të merret shteti dhe prokuroria që të izolohen e t’mos i lejojm më tej të dëmtohet vendi,por edhe partit të cilat veprojn duhet ti largojn që t’mos jenë pjesë e tyre ,dhe të perjashtohen dhe lincohen për jetë e motë.

Shkruar nga Halil Geci

Burimi/Facebook