Halil Geci – Asambleisti i LDK-s servili që më shetë mua ide politike!

0
224

Para tre a kater dite e takova në sheshin Nënë Tereza një aktivist i Isa Mutafes filloi të më shesë vezë të zira,e të përzira për hater të shefit të tij ,kur e pa njerin nga këshilltaret e Ises që edhe sot është pjesë e qeveris ja filloi me zë të më këshilloi mua duke me sygjeruar se neve nuk duhet ta kundershtojm Isen derisa është në krye të LDK-s,shihe tha qka na bëri Vjosa aktivisti “bakllavlepires”si me nervozizem të butë nga jashtë,por me zjarrë të madhë nga brenda,më jepte këshilla mua.

Gjithë ata që po e kritikojn ISEN po qojn ujë në mullirin e Albinit tha servili, njëri ndër asambleistet e Prishtinës.
A e din ti kush është Albini ma kthei “bakllavalëpirsi”i LDK-s?!Jo i thash nuk e di!

Baci Lilë Albini është një Marksist-Leninist dhe një kundershtar i madhë i Ises dhe LDK-s po e di ja ktheva…! Unë e kam rendin me të pyt ty miku im i “bakllves” të Ises ,a e din kush është Isa,e pyta unë? Po tha ….nuk vyen gjë,por derisa të është në krye të partis ne duhet ta perkrahim.

Vjosa nuk i ka respektuar vendimet e shumices në parti,dhe është krahë i Albinit,kush është shumica në parti ja ktheva servilit me tha: kryesia në krye me Isen,ahaa jo jo gabim e ki ooo miku im servil se shumica është elektoriajati prej 176 mij votash që janë zotuar në fushatë se kurrën e kurrës kualicion me kriminel,dhe me ata që dyshohet nga specialja që na i kanë vrarë shokët e që na kanë quajtur tradhëtar nuk ka kualicion me ta,a i ka gënjyer Isa elektorjatin qe 10 vite,se kurrë me PDK-n dhe e ka punuar gjithmon të kunderten apo Vjosa.
Vjosa me LDK-n i ka marrur votat me slloganin kurrë me Hashimin dhe me kriminelet,me ata që e kan zhvatur Kosovën vrarë e plaqkitur ja ktheva mikut, A e “mora veshë”se Vjosa nuk e ka tradhëtuar elektoratin ia thashë servilit të ligë.

Po ti a e din kush është ISA e pyeta “bakllavelepirsin”për të saten herë !? Po ma ktheu “bakllavalepirsi”të tregova edhe pak më parë se ai nuk vyen asgjë po le Isen se shkoj ma ktheu servili.

Po tre kllosharet e Ises brenda LDK-s a e din kush janë e pyta servilin?Po po por ata për momentin janë struktur,ma kthej ai si me ironi,a të tregova se kush është Albini, kuptoje baci Lil se Albini është kundershtari më i madhë i LDK-s,një Marksist-Leninist i keq i kohës.

Mos mi ik pytjes i thashë a e din ti kush është Isa?Të tregova ma këthej servili i LDK-s.
Jo sme tregove asgjë ja ktheva asambleistit.

Ndegjom o“bakllavlepirsi”i ISES ja ktheva unë me plot seriozitet.
Isa ka qenë një ish udhëheqes i Millosheviçit ka qenë më shumë se spiun i UDB-s një Marksist-Leninist i Titos kur ju ka marrur Autonomia e Kosovës ai ka qenë në mesin e 10-12 personave si udheheqes i asaj kohe ,si dhe njeri ndër festuesit e mdhenjë të marrjes së autonomisë në krahun e armikut atëher kur vriteshin e burgoseshin dhe izoliheshin Rinia dhe intelektualet e Kosovës,ai festonte me Shumadin fitoren e marrjes së autonomisë,atëherë kur mbusheshin me gjak sheshet e Kosovës,ai ishte një me armikun,me trego ti o “bakllavalepires”,a më keq i ka bërë LDK-s dhe Ibrahim Rugovës Isa apo Albini,heshti dhe su pergjigj,ti o servil mos ma krahaso Albinin me ISEN,edhe nese e krahason dhe i thua se është Markesist-Leninist me trego çfarë të keqe i ka bërë ALBINI Kosovës,unë nuk jam me Albinin as nuk do të jem kurrë,por ma trego vetem një të keqe që ja ka bërë Albini Kosovës,ai belbezoi unë ia ktheva shpinen dhe ika me krye në dorë nga frika se po ja tuti ndonjë…. mollë turinjve dhe eca ika nga“bakllavlepirsi”i pshurrt.

Edhe ashtu nuk kisha arsye ngase kisha në mesin tim asi që ia hajn”bakllavën” Ises dhe Hashimit kështu që eca ai filloi me lpirjen e “bakllaves”si gjithmonë se bashku me shumë të tjerë që ja kan zakon lëpirjes….!
Ju sygjeroi “sahanlepirsve”të LDK-s ta shohin këtë video ndoshta keni pakë ndjenja sa të mendoni pakë se kushë është Isa…!?

Shkruar nga Halil Geci

Burimi/Facebook