Halil Geci – “Kur ngordh gjarpri, ngordh edhe helmi i tij”

0
184

Po Vjen Vjosa dhe Albini jo te ju vrasin por te ju diciplinojn dhe te ju tregoin se si ndërtohet shteti.
Nuk është Kosova Mbretëri disa nga komandantat e luftes të konvertuar në politik KUAJ ,i kan futur fëmijet e tyre në garë politike,duke i shkelur të diturit dhe familjaret tjerë kinse ne jemi P E R E N D I ne jemi vetë Liria po thonë mjeranat ,dhe askush tjeter nuk vlen pos nesh.Këta matrapaz e kan sjellur Kosovën këtu ku është e kan mbytur e sakatuar pa mëshirshem këtë vendë…!
Këta lahpera banditesh,e kan parë veten se më me kallasha nuk ecet para,e kanë ndryshuar taktiken,kurë e kan parë se më kalemi per ta si han askujt,e kan futur veten në telashe duke i shtyer fëmijet e tyre në politik,ngase janë mësuar me vjedhë me kërcnuar e plaqkit.Kjo shkollë e tyre është para perfundimit,ngase po vjen Vjosa me Albinini , pikerisht për këta e shajnë Albinin dhe Vjose, ngase me ardhjen e tyre në pushtet ka me ju “cofë morri “në kokë, pikerisht ardhja e tyre do ua pshurr xhepat e trimave luftetar, por se kan gajle këta për ftyrë ngase ftyrë skan pasur kurrë, para e pasuri kanë bërë më bollak.!
Por një mos te harrojn se ditet e mira për ta kanë mbaruar ska më hajni vrasje e plaqkë, ngase po vjen Vjosa dhe Albini. Këta do të jenë besa dhe shpresa e Kosovës ,këta do ti respektojn Ligjet ,dhe duke i respektuar ligjet këta matrapaz 20 vjeqar do të përfundojnë në burgje,dikë e pret edhe K A N U N I i atj LEKES të vjeter dikë burgu ,dikujt do ju konfiskohet pasuria e vjedhur, me rëndesi 14 shkurti do të jetë ditë historike një kthesë e madhe për Kosovën,një frikë e madhe për keqbërsit…!
Këta matrapaz të kontrabanduar në komandanta e më vonë politiko-Kuaj ja kan luajtur nënën Kosovës qe 20 vite e tash kanë filluar ti vendosin ne krye pasardhesit e tyre e me ja q.. nënën Kosovës edhe për 20 vite tjera ,këta janë mësuar te notojn në kurrizin e familjarve dhe byrykaten në korrizin e tyre.
Këta krenohen që na e sollen lirinë dhe thonë se unë jam Zoti ani ani byrokatu byrokatu se po mendoni se ….! Por vakti e han kashten, edhe sot disa nga këta i friksojn njerzit me vrasje e dhunë, dijeni o qenefa se sot bytha për juve si han askujt,kurva te liga keni qenë në luft dhe pas lufte jeni bërë Gjyvenge (helaqe).
Disa nga juve do i marri specialja, për punet e tyre të djehit,që jan shkerdhyer në terr e sot po pillni në dritë,e ju po i thoni Albinit hiqna specialen,ate specialen që vetë e keni bërë me ligësit e juaja.
Nuk jeni ju Kosova as sdo jeni kurrë,Kosova ka kuadro dhe djem e vajza alamet profesionistesh, Kosoves i duhen njerëz që shpalosin dhe zbatojn ligje e programe ekonomike juridike e politike .
Disa nga profesoret e univerzitetit kur te lexojn shkrimin tim ju kujtohet dhe e din qfarë ju keni bërë ju komandantat ,duke ua marrur notat me dhunë ,dhe do ju bjen në mendë se sa gabim kan bërë që gomart i kanë bërë Dr.shkencash,kjo është vrasja më e madhe që ja keni bërë Kosovës,duke mos i permendur edhe shumë poshtersi e hajni që nuk ua mbanë pampuri…!
Për disa komandanta që perveq se ecin me këmbë dhe hanë bukë me gojë dhe asgjë në kokën e tyre nuk gjendet pos urrejtjes dhe ligesive të tyre…!
Një këshillë për votusit dhe miqët e mi,mos i votoni pasardhesit e komandantve dhe politikanve i sojit të birit të polarit Hashimit dhe shokëve të tij siq është Endriti dhe plot Endrita dhe Endrite tjera,ndoshta ka perjashtime por unë nuk dua ti dalloi që të bëhem i ligë.
Keni kujdes sespe Kosova s’është Monarki.

Burimi/Facebook