Halil Geci – Si duket Albini dhe Vjosa do ia kaloin kohes të Rugovës

0
234

Si duket Albini dhe Vjosa do ia kaloin kohes të Rugovës,ashtu siq po shohë vullnetin e popullit për ndryshim si dhe sondazhet para zgjedhore,si duket VV me Albini se bashku me Listen e Vjoses,do ia kalojn Rugovës me mbi 70 ulse.
Në vitin 2001 LDK me Rugovën i paten fituar 45 vende dy vende të Akademik Mark Krasniqit 47 në vitin 2004 LDK i pat fituar 43 vende. Kur tashmë zgjedhjet janë në pragë, Albini dhe Vjosa sipas vullnetit qytetar për ndryshim dhe sondazheve të besuara do ti fitoin me mbi 70 perqind të votusve shqipëtarë.
Me sa duket populli ka vendosur për ndryshim, ndryshimi nuk vjen me Ekipen e Ises ,Hashimit dhe të Vuçiçit,duke e vrarë Kosovën pa mëshirshem me pushken e Vuçiçit,Kristaqit, dhe Rakiçit.
Menjëherë pas ndryshimit këto shkerdhata të shitura politike do të përgjigjen për dëmet që ja kan bërë Kosovës me marrëveshje të këqia e vrastare për Atëdheun.
Dikur para lufte por edhe pas lufte i madhi i shqiptaris Ibrahim Rugova i fitonte zgjedhjet hiq pa dalur në fushat.
Me sa duket Albini edhe Vjosa hiq pa dalur në fushat kan me i fitua këto zgjedhje si Rugova dikur para lufte kur i fitonte mbi 70% .
Rinia është në këmbë populli dëshiron ndryshim,jan lodhur nga pushtusit dhe hajnat e kësaj klase politike,qe 20 vite rrena e mashtrime,qe 20 vite kerkojn votën e popullit për të vjedhur e plaqkitur në emer të votes,qe 20 vjet vota e popullit ju shkon 20 vetave që të vjedhin shlirë e mirē,dhe gjithmon të njëjtit rrenca .
Sa të pa ftyar që janë kerkojn voten pa fije turpi,sot më thirri një mik i imi Luani dhe me tregoi se si njëri nga kryetaret e degve të LDK-s e ka thirrur duke kerkuar nga Luani që të organizohemi për zgjedhje! Luani është njëri nga kryetaret e një nëndege të madhe,dhe ti si ju pergjigje ja ktheva unë?
Jo i thashë kryetarit të deges time!Unë jam nga sot veq nji antar i thjesht,qe 1 vitë asnjëherë smu ka përgjigjur në telefon as sme ke thirrur,nuk punoi më per juve.
Ju po kerkoni qe 20 vite rresht voten tonë,po kërkoni të punojm njē Kosovë për 20 veta,kurse ti kryetari im se bashku me koleget tu, i punsoni familjaret e juaj miqet e juaj,kurvat që i mbani natë e ditë afër veti, tu kisha lut të,ma harrosh numrin ja ktheva kryetarit tha Luani miku imë,si Luani po ju pergjigjet e tërë Kosova.
Uragani që po vjen po e sjell ndryshimin,Zoti 1 dhe populli do ndryshim,bashkohuni rinis ti shperngulim boten e krimit nga kjo tokë nga ky dhe i pergjakur si nga shkau e Turku si nga kjo këst politike.Zoti e ndihmoft Rinin Kosovare dhe popullin e vuajtur e të përgjakur të këtij vendi amin..!

Burimi/Facebook/Halil Geci