Halin Geci- Cungu e spiuni si buka e një brumi koha e dimrit gjithmonë kur hargjohen drut i vjen rendi cungut .

0
219

Krijimi i gjykates speciale është meritë e spiunave të UDB-s dhe sherbimeve tjera anti shqiptare që kan punuar për agjensi të ndryshme, që përmes tyre janë ardhur në krye të UÇK-s e më vonë në politiken aktuale,për ta votuar gjykaten speciale duke ju bërë presion deputetve që ta votojn gjykaten e krijuar nga vet poshtersit e tyre duke i hedhur hije të keqe luftes për liri…politikes dhe shtetit më të ri në Evrop dhe Botë,duke spiunuar njeri tjetrin për krime të bëra kundër kudershtarve politik dhe ushtarak me vrasje mizore të atdhetarve të kalibrit Xhemajl Mustafes, dhe Enver Malokut si shumë të kundershtarve politikë,dhe kundra shumë bashkluftetarve me karier ushtarake si ajo e Komandant Drinit Tahir Zemeajt,si dhe shumë të tjerve të vrarë në prita e me mohë (të pabesi) nga super tradhetaret e lloit të Polarve nga Broja dhe argatve të tyre,që vet e krijuan këtë gjykat dhe vetë po mundohen mi qbërë.

Arrestimi i Gucatit dhe Haradinajt është shtyrje nga Polari dhe spiunat tjerë të Serbis për ta qbërë Gjykaten e ndertuar nga ata që besonin se ata nuk do të gjykohen,kurse sot kur e kan votuar e kan parë se po ju djeg,dhe nuk po ju bjen taman për prapanice kungji i Deli Rames kan filluar ta qbëjnë.

Kur kungji i ndertuar për shokë ju ka ngulur në prapanicen e tyre,
kan filluar kukamen avvv kuuukuuu.
Interesimi i Serbisë është që të çbëhet gjykata,dhe ta marri Këshilli i Sigurimit për tua lujtur”lojen”e cila do e qvlersonte luften për liri të UÇK-s,duke i bërë kriminel e terrorista gjith UÇK-n si dhe do ta dëmtonin tej mase në arenen nderkombtare shtetin e ri të Kosovës.

Vetë ngritja e Akuzes kundër kryetarit shtetit Thaqit ose siç e quajm ne Polarit prej Broje si kriminel lufte,e ka dëmtuar jasht mase imazhin e këti vendi të sakatuar nëpër histori.
Të gjitha këto të zeza që e kan gjetur Kosovën,është merit e këtyre shpiunve të UDB-s dhe DEGS Franceze ,si dhe shokve të tyre në Prishtinë Tiranë Shkup,si dhe vëllait të ti Gani Thaqit që njihet si shpiun i UDB-s se bashku sejmenve të tyre.

Sot kur spiunin nuk e lejuan ta ndaj Kosovën për ta shpetuar bythen e tij,ka filluar të shet pordhë për gjyle topi,duke tentuar që ta çbëj gjykaten për ta marrur pastaj Kshilli i sigurimit.
Shpiuni i Brojes sa me ngulm e kundershton Zajednicen që vet e ka landesuar si projekt komunave serbe me kompetenca ekzekutive ,kurse sot thotë është e damshme tej mase Zajednica,e cila e bënë një Republik Serbe në Kosovë.

Rusia ,Kina dhe të tjeret po presin me pa durim ta marrin në dorë gjykaten për tua treguar qejfin komandatave të Rognerit dhe të Bllaces. Kjo i bjen kur t’mbarojnë drut,Cungu e ka renin.
Kur spiuni i Frances dhe Serbisë Hashimi nuk mujti mi nda Kosovën, Serbia po i thotë hajt në burgë.

Shkruar nga Halil Geci

Burimi/Facebook