Hamdi Skeja – Iris Luarasi, shembulli më i turpshëm!

0
198

Nuk e kisha menduar kurrë se do i kthehesha edhe njëherë, Irisit!
Sepse mendoja se e kisha mbyllur me të. Mirëpo, krejt rastësisht më del në një koment në adresën e një miku virtual, ku nder të tjera i quante BURRAT-Bura (me një R).
O Zot, isha vërtetë goxha i lodhur, pasi sapo lashë punën dhe po pija një kafe për t’u qetësuar.
Por, citimi i saj mbi burrat më acaroi kaq shumë, sa derdha edhe kafën në tavolinë.
Dhe i nisa komentin:
-Iris Luarasi , të ta them unë?!
Mund ta përdorin ata si Ti që nuk njeh ndenja burri, por ndenja lëpirjesh Femër me Femër, që vetëm të tilla nuk janë, si ti domethënë.
Epo të ketë femra (nga gjinia) jo nga epshi kaq delirë të madh injorance për t’u dukur vetëm ty dhe Xheni Karaj-n kam parë. (Ah, harrova edhe Eni Vasili është shoqja juaj).
Dhe, mundohu të përdorësh ndonjë shenjë pikësimi se je edhe Pedagoge gjoja!
Por, kur mendoja se e vetshapllura Pegagoge, do më përgjigjej, ajo më bën block.
-Sigurisht që nuk më erdhi mirë fare. Sepse e përkëdhelura e Rames, ajo që del në studio dhe mbron me çdo argument “paaftësie” eprorin e saj, i ka djegur dhe fort madje komenti dhe jo vetëm, por edhe të vërtetat që i citova në komente.
Vendosa ti përgjigjem për më shumë dhe hapa adresën tjetër ku i bëj një replikë tjetër. Si mesazhi më poshtë:
-Iris Luarasi përderisa më bëre block, sepse nuk më përballon dot, ti përballon vetëm lëpirjet ndaj Edi Rames, aty je në profesionin pasionant tëndin.
Të jetë Irisi me emër burri, kaq prekëse?!
Duhet të dish një gjë, ti mjerane nuk je pegagoge, ti je peder-gogole! Sepse çdo nxënës që ke ngel në klasë ti, kanë shkëlqyer pastaj. Ti je mjerane, ti je e paaftë, ti je shpirtsterruare, ti je dështakja dhe modeli më qesharak dhe i shpifur i femrës në Shqiperi.
Fragmenti që the mbrëmë te e ngjashmja jote “Eni” tregove se ty të ka përdhunuar trurin deliri i madhështisë së injorances!
Më bëj prap bllok sepse do të qendis një shkrim tjetër, siç kam bërë disa herë.
Femer-burrë shpiftësirë!
Nga Hamdi Skeja !
-Irisi, kjo Femër që degjeneron çdo protestë për favorin e Rames ka edhe fytyrë të shpifur dhe na shet mend.
Irisi mbrëmë te e ngjashmja e tij, te Eni Vasili përdori një term ofendues duke e quajtur përdhunimin e vajzes së vogel me yjet e skenave botërore.
E kush?!
irisi! O Zot, Irisi që i kanë përdhunuar edhe trurin!
Ti je shembulli më i turpshëm i femrës Shqiptare, ti je dështakja dhe mjeruesja e vetme që dinjitetin e femres e shkel, e përdhos për pesë para të qelbura!
Ti Irisi, je ofendimi më i madh i femres Shqiptare!
Vafsh në djall femër e ulët, që vetëm femer nuk mund të quhesh!
POROSI: dikush mund t’ja tregoj edhe ketë Irisit!
Hamdi Skeja!

Burimi/Facebook