Ish-ambasadori Dedaj: Manifestim i zbehtë i një feste të madhe!

0
67

Ish-ambasadori i Kosovës në Maqedoninë e Veriut, Gjergj Dedaj, ka vlerësuar se 14-vjetori i pavarësisë së Kosovës ishte një manifestim i zbehtë.

Sipas Dedajt, nuk u panë flamujt e kombëtarë kuq e zi, ata të Amerikës, Evropës dhe flamujt e UÇK-së.

“Sot nuk pash flamuj kombëtarë kuq e zi, as të Amerikës, Europes, apo të UÇK-së dhe as të NATO-s, ishte nje manifestim njëpartiak i atyre që më së paku kanë merita për pavarësinë e Kosovës martire euroatlantike! Zoti e bekoftë Kosovën dhe miqtë tanë!”, ka shkruar Dedaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

Burimi/epokaere.com/