Jozefina Çoba Topalli – Monument, qe ruhet nga shteti!

0
147

Sot ishte dite me diell, por lb doli me cader, per t’u mbrojtur nga vezet qe mund t’i hidhnin njerezit e tij.
Pas kerkeses se Lulzimit, edhe sot, Edi Rama urdheroi police nga Fieri dhe nga Vlora per te ruajtur Lb nga njerezit e tij.
Kjo qe ndosh tek ne eshte unike ne bote
Ka deshtuar cdo kauze; ka shitur (humbur) cdo zgjedhje; ka perjashtuar cdo kontribut; ka djegur mandate; ka bojkotuar zgjedhje; ka kercenuar per moslejim te zgjedhjeve edhe te tjeret; ka perjashtuar me vendim personal liderin historik te PD; ka vrare voten; nuk ka lejuar debatin; ka manipuluar cdo votim per te kryetar brenda Partie; ka bere marreveshtje finaciare me kundershtarin;; eshte shkarkuar nga anetaresia me 4500 delegate dhe 45 mije anetare; i ka mbyllur deren deputeteve te PD; i shperthen zyren te rinjve; vendos dyer te blinduara ,qe anetaresia te mos hyje ne shtepine e saj; rrah me shkopinj kazmash militantet e force se tij; i hedh gaz me keq se kundershtari ; fut ne seli njerez me maska dhe arme; shton kater vila vetem per vitin elektoral; mban karrigen me policine e Rames… e thote une po sakrifikoj per ju!
Ky eshte monument i turpit, qe ruhet nga shteti!
Nderkohe ne Shkoder i gjithe pallati i Sportit therret: Basha ik!

Burimi/Facebook