Kujtim Gjuzi – Pesë 7 Bingo apo Robi Plaket kur don Vetë!

0
28

Protesta e 77 vjeçarit Sali Berisha me datë 07.07 ne oren 07 pasdite….
A do të jetë për rrëzimin e Edvin Dramës apo për një Opozitë Une dhe tash vetëm Une, Meta me Ndokat e dorëhequr në Shtëpinë e Lirisë….
777 + 77 vjetët e Sali Berishës mund të jenë fat i tij jetik por në asnjë rast nuk janë shumatore për rrezimin e Edi Rames. Opozita derdhet e gjitha në sheshe për largimin e antikombtarizmit Rilindje e vllazërise Sllave Rama – Vuçiç vetëm me strategji filluese dhe perfunduese.
Precedenti egziston.
Çadra e Lirisë.
Lulzim Basha përditshëm në 90 ditënetë përpara kryeministrisë mori hak.
20 vjet nga Revolucioni komunar 1997 pra me 17 Maj 2017 detyroj Edi Ramen te ulej për te bashkeqeverisur në pragzgjedhje.
A gaboi Lulzim Basha që perjashtoj aleatet nga tryeza e bisedimeve. Po po gaboj rende dhe ra në mashtrimin Rama ora 02:00 date 18 Maj.
Sali Berisha i favorizuar nga afeksioni popullor jo vetem administrativ pushtetmbajtes ne PD dhe qeverisje po bie ne te njejtin gabim organizativ opozitar qe ra L.Basha me 2017 naten e ylberistit Ed Rama.
Sali Berisha kesaj here realizoj foltore me te gjithe aktore e faktore protestues po me kryetaret e partive opozitare parlamentare si Legaliteti i mbretit, Medihoxha, Shehi, Dule, Duka, Idrizi dhe Kryemadhi pse nuk po realizon tryeze per strategjine e protestes te pa kthim deri ne rrezimin e Edi Rames?
Kemi thene qe Edi Rama kopjon Sali Berishen deri sa edhe institucionin BACA kerkon ta zevendesoj me katnarllikun “Babloku me brekushe”
Kemi thënë që Edi Rama ka frikë Sali Berishën kjo eshte e verteta e madhe por e verteta duhet rivertëtuar.
Nëse Sali Betisha nuk vijon me motivin që filloj foltoren:
Më të Hapur!
Më të bashkuar!
Më të fortë drejt doktrinës KONSERVATORE !
Rrudhja dhe fraksionimi opozitar nga qëndra e majtë LEVIZJA SOCIALSTE PER INTEGRIM deri te e Djathta KONSERVATORE mundet të kemi trilatiralitet duke dështuar 5 shtatat bingo që Robi Plaket kur don Vetë.
Vijojmë konfiguracionin si më poshtë!

 • Aleanca Bashkimi Popullor – Emigracioni – Ora e Shpresës dhe KONSERVATORET
 • Shtepia e Lirsë & L. Socialiste + Demokristianet.
 • Partia Demokratike E. Alibej & Bashizmi liberal.
  Europa po shkon drejt frymës Konservatore & Demokristiane.
  Fronti Demokratik Basha – Kryemadhi Dështoj.
  Front sërish?!
  Aleanca drejt Kulturës Konservatore – Demokrstiane ka fituar në Poloni – Hungari pse jo edhe në Shqipëri nëse hiqet dorë nga mëndësia Uneeee!
  Me ne fitojnë të gjithë pati deklaruar E. SELAMI
  Bashkë Rëzojmë Rilindjen e krimit deklarova me 17 Maj 2017
  Një Komb një qëndrim deklaronte Berisha 1999
  Me duar të Pastra Deklaronte Bacë Dardani në krye të koalicionit fitues më 2005 ne ishim aty.
  Po tani me 07. 07 ora 7 + 77 Korrik si do të jetë?
  Shqiptarët thonë:
  KUSH VJEN PA FTUAR E GJEN PA SHTRUAR

Burimi/Facebook