Kujtim Gjuzi – Rreziku pluripartiak i Shqipnisë!

0
25

Reziku është përherë aty aq kohë sa Beogradi – Athina – Rusët janë kundër Mesdheut 06
Rithemelimi i Berishës si vasalitet opozitar apo risi për Mision?
Konservatorët 1 vit më parë kërkuan spjegime për Non Grata.
Berisha i parë deri te Doktor Baca i 3të!
Mungesa e qeverimit me mëndësi konservatore për një periudhë 47 vjecare në drejtimin e shtetit ka krijuar monopolin e partisë Shtet pa strategji Kombetare.
1990 na gjeti të pa arsimuar ne akademizma shkencorë jo për përgjegjësinë tonë ne pjesën mbështetëse të shtetit të së drejtës.
Hapsira ishte vetëm për tortën revolucionare të anëtarëve të sigurimit të partisë shtet. Ashtu ndodhi edhe me revolucionin e partinë demokrarike. Në krye të saj me votë e pa votim u ngjit deri në ringjitje Sali Berisha.
Historia dihet dhe nuk dua të bëj përsëritje.
Sali Berisha i parë nxiti treg e pa treg me norma e pa norma fiskale me e pa norma financiare me bidon nafte e me Cisternë ama krijoj hapsirë tregu. Shtet e demokraci shtet me hunj e me drunj ardhë në “madhështinë” e marrisë shikase po ashtu bani.
1996 tregoj mëndësinë që përsëritet e përsëritet si kopi 5 e Ramë $ sot.
1.2 miliardë $ pagoj Doktori kosto me 9 Mars 1997 pra një vit më pas iku me presion revolucionar nga presidenca duke rrezikuar ndërrimin e vënd qelisë në burgun e Fatosit që ende sot ja mbajnë gati sa Ramë € aq edhe filantropi Soros $
6 u burgosën nga të Berishës një simbol u vra. Cunat e Mamurrasit me 14 Shtator i thanë mikut të Millosht… Nano ik në Maqedoni.
Eshtë Berisha 2005 që shihni në foto familjare nga organizimi në Teatrin e Operas si event përkujtimor i Nana Terese. Eh Organizatorët janë: Bushati – Gjuzi.
Baca normal që me kujdes të vecantë e miratoj në cilësi të kryeministrit në pritje Sali Berisha i PD me duar të pastra.
Ky është Berisha i dytë.
Doktori për hir të së vërtetës zgjon nga gjumi qeverisjet Kazino dhe pijetare Nano ik! Apo Rama rri…..
Mandati 2005 – 2009 mandat tynelesh dhe autostradash. Mandat i NATOS dhe Lëvizjes së Lirë në Europë.
Bravo doktor është pak.
Në këtë mandat c’faqet një Gërdecokraci sllave.
28 viktima qindra të plagosur c’faqet edhe $ Rama me dorën në qafë dhe gishtin nga pas prapakolpi t’ia fusë… po kujt t’ia fusë?
Jo grushtin jo gjithnjë gati ka gishtin gati se grushtin jo këtë e ka frikë që nga koha e rinisë.
Impotent intriga € Rama s’ka lënë kën pa i’a fut gishtat shyqyr zotit e kam mbajt larg se rreziku egziston po të jesh “mik” me të.
A nuk ja futi Lulit 2017 – 2021
Berisha 2009 – 2013 merr kolpo nga korrupsioni i rikthyer. Nuk i bie në mënd për pronarë e të përndjekur. Rama i $ kthehet në € Rama.
Ikin ikanakët anëtarë të koalicionit Berisha 2005
Të gjithë pranë € Rama. Çeinxh politik nga ndodh, demokristianet deri ne Lshk e Rakickes së Devollit krejt duan po po…. Krejt duan € Ramën para kohe kryeministër.
4 të vrarë në Bulevard.
Meta – Prifti nuk e zhbën Doktor Bacë Dardanin.
Kulla e kryeministrisë nuk bie nga një Revolucion Nolist. Baca qëndron dhe mbron paderjtësi?!
Nuk njeh katharizmo $ Nano por qëndron fort.
Baca Dardan e mbyll me humbjen e thellë që i’a bënë qelbësirat e maeveshjes Tadic 01 Prill 2013
59 mandate dhe me mandat demokristiane konverto sa per konservatore nuk ka hapsire në mes është Deti Jon rrëzuar në Kushtëtuese.
2013 ka dhënë një fryt ky është Lulzim Basha. Konservatorët u gjëndēn keq dhe ne nuk kishim dakortësi. Inati ishte për Lëvizjen Socialiste për integrim e mbajtur në pushtet kur ka burgosur vetë Dardan Bacën dhe Djalin e Haklajve Azgan.
Mirë të bëhet kam thëne pir ndën nervozizëm.
Tjetri vjedh 11 mandate në Dushk dhe ti Ceinxh opozita jep ok e bëhet me president Groshen! Pse?
A nuk është për të dyshuar!
Konservatorët e dijnë që: Pa dhënë lejë Sali Berisha referendumin për Monarkinë e vjedhur nuk do të kish shance ta rrëmbente revolucioni komunar Referendumin Monarkist 1997
2017 Cadra e Lirisë.
Në mbrojtjen e pluralitetit politik nuk ka firmen e Lulzim Bashës jo dhe jo. E them për herë të parë. Ne dolëm aty me këshillm të ruajmë Bacen Sali se pa të ekziston rreziku i $£€ Vucuc – Rama – Meta – Tadic. Shqipëria është zvogëluar nga Serbët – Grekët – Maqedonasit Sllavë të Patriarkanës Ruse jo e jo nga Londra19
Sali Berisha priti e priti ama kur pa se djali e nxorri jashtë kulle për disa $ Rus më shumë e vrau djalin që kish rritur vetë ashtu sic vret Beu djalin bixhozxhi. Fundja Berisha fis i Berishës së Kuqe është u’a kam thanë edhe Amerikanëve dhe Britanikëve.
Prolog.
Sali Berisha i 3të do të formatojë kryesinē e re të PD Ne mund të shohim një Berishë që duan ta vjedhin me vendim Gjykatash ata që Berisha i mësoji të shqyejnë parti nacionaliste, Oborr mbretëror, Demokristianë e Konservatorë. Le të shpresojmë se Dardan Baca të jetë rikthyer për të mos toleruar Vucic Ramën sic bëri me Tos Milloshin.
Sa për “non grata” një vit është shumë për hilaritete diplomatike. Sali Berisha i shpëton përgjegjësive duke mos firmosur kot më kot.
Në këtë rast shprehja jonë popullore që:
Qentè e Konet le të lehin se karvani ecën përpara nuk ka vënd.
Sali Berisha si konsertvator i familjes së tij biologjike me Kullë dhe familjes politike me super Kullë në qëndër Tiranë ka mësuar dhe ka treguar nga eksperienca e gjate jetësore se:
Duhet të vrasësh c’do qen që rrezikon familjen, trashëgiminë dhe pronën.
Le të shikojmë heqjen dorë nga revolucioni për t’u kthyer në misionin konservator të Sali Berishës për Kombin, pluralitetin kontemporan Europian që ka detyrim ta mbrojë. Berisha mbetet për ta parë se si do të formatojë Kryesinë e re të PD
Sali Berisha nëse e ka seriozisht duhet të propozojë kandidat për president jo për shtetin ligjor por për shtetin e së Drejtës ndryshe….
Ali beu merr Rezolutën për Genocidin Serb në Kosovë sepse rezoluta Çame ka kaluar në kuvendin e qeverisë Demokrate.
Rama duhet ndalur ani se Berisha ka mëkate administrative të demokracisë në shtetin demokraturë të pa stabilizuar në 31 vjet.
Lulzim Basha u ndje i vjedhur si kryeminister ai ndjehet i vjedhur nga tè tijtë jo për faj të Berishës, fundja dy duar për njè kokë janë.
Desh të hajë kryet e Tropojanit nipi i Dardanit?!
Baca bazuar në të drejtën tonë zakonore i lejoj vehtes me inteligjence se:
Kurrë nuk kthehem por….
Kurrë mos thuaj kurrë sepse edhe kthehem pas 9 vite pritje në mortalitetin komatoz të PD.
Doktor Berisha sfidoj moshën me integritet me diplomaci të drejrepërdrejtë dhe ka provuar mëse një herë të konsiderohet Hero pluripartiak për së gjalli.
A do t’ia dalë sërish me amerikanet?
Ky është Berisha i 3të kundër të gjithëve duke qenë i vetëm me unìn e tij e vetëm uni e mbrojti i vetëm jo vetëm duke mbrojtur PD dhe pluripartitizmin.
97 & 2021

Burimi/Facebook