Lajmi i fundit i “Qytetarit Digital”

0
788

Qytetari digital i shkruan doktorit !

I dashur Doktor, une sot dola me ble deri ne market dhe dola nga shtepia me diell , pse ta mirrja cadren , kur dielli ishte ne pupa dhe cfare ndolli kur shkova ne mes te rruges , filloi

nje shi ,por nje shi qe Doktor as ty nuk te besohet, shi nga ky i rilindjes Me lagu shume dreqi. Doktor me respektin me te madh per ju, por kjo qeveri idiote dhe ky kryeminister i poshter, duhej ta pengonte shiun. Nuk kem drejtesi ne , se po te kishte drejtesi nuk do te ndollte keshtu. Minister i droges i hashashit , me nje vlla mafios . Pse duhert te laget nga shiu qytetari digital, kete nuk e kuptoj.

Nuk e di doktor , nuk po e kuptoj as veten, por kam marre nje inat te madh edhe pse jetoj prej 20 vitesh ne Danimarke , por qe cdo gje qe me ndoll mua ketu mallkoj qeverin e atij te gjate dhe te gjatin. Nuk e di nese kam virusin e qeveris se droges , te mafies , te korrupsionit, te prostitucionit .

Doktor te lutem ma jep nje pergjigje se pse u laga une sot dhe pse qeveria e droges e beri kete gje ndaj qytetarit digital ?

Me fal doktor se ju besdisa , por jam ne hall te madh , nuk po me merr gjumi nga inati…

Doktor je i madh , por te lutem mos e permend emrin tim , se ai i gjati i shtrin tentakulat e tija dhe me marrin shtepine , gruan dhe me lene ne mes te botes, qeveri e poshter doktor …

Qytetari digital