Lëkundje tërmeti! Ja epiqendra dhe sa ishte magnituda

0
96

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në veri të vendit.

Sipas të dhënave të fundit, epiqendra e tërmetit është 11 km në veri-perëndim të Lezhës.

Magnituda e lëkundjeve ishte 4.2 e Shkallës Rihter ndërsa është regjistruar në thellësinë 1 km.

Tërmeti është ndjerë dhe në qytetin e Durrësit por në një intensitet më të ulët.

Burimi/Tpz.al