Leter drejtuar! Doktor. Prof. Sali Berishes !

0
207

I nderuar ish kryeminister, president dhe drejtues i partise Demokratike, prej afro 21 vitesh! nuk eshte momenti te riperserisim biografine familjare te tuajen, i nderuari Sali, te z. Lulzim Bashes, dhe biografine time, me mire se ju nuk e din asnje Shqiptare, sepse juve jeni merite e te persekutuarve ka 30 vjet ne pushtet! Por sot po ju drejtohem si ish i perndjekur Politik! duke ju sjell zerin dhe vuajtjet e ç’do te persekutuari, ç’far u be me keto te persekutuar, ku jetojne ata kush kujdeset per ta, a eshte morale akoma te jemi viktime e nje makinerie politike perqarese, duke shkelur mbi ç’do ideal te lirise e te Demokracise! Ku neve humbem jete e vuajtem edhe te uritur neper minera dhe keneta si skllever qe pjesa e popullit tjeter te jetonin te lumtur, po ne te njeten menyre si sot, sepse i keni kthyer idealet ne prona private dhe duke harruar ata njerez qe dikur ishin intelektual, por diktatura komuniste na beri me dhune skllever qe te mbanim ushtrine policine shendetesine nje dikaster ku punoje edhe ti i nderuar zoti Sali Berisha! une jam i sigurte qe juve ju vjen keq per kete masaker qe komunizmi e beri mbi ne! por nese je sa do pak Atedhetare! Dhe ke gjak malsori dhe i shtepise Beses! po ju kerkoj puplikisht qe ta ndjeni sado pak dhimbjet vuajtjet tona per liri Demokraci, të nderrojme rrolet! mjaft me behu ti militant admirues i Partise Demokratike aktivist, dhe ne te perndjekurit polotik te luajm rolin tuaj, dhe jam i bindur se do te punojme me ndershmeri dhe perkushtim sepse neve e kemi vuajtur dhe dime ku i dhemb Popullit per tia sheruar plaget! Pas sot 30 vitesh besoj koha edhe ne te burgosurit politik te perfaqesojme popullin tone, tani neve kemi nje eksperience kulture perendimore, por me gjak dhe tradita Shqiptare! behu burre e heroi i veriut te Demokracise dhe hapi rrugen Demokracisee ta udheheqin ata qe e kane vuajtur mbi lekuren e tyre dhe jo ju te kolltuqeve! jam shumë i bindur qe deputetet e PDse qe i kam miq ne fb kete leter do tia dergojne doktorit! me rrespekte emigranti Dritan Doda i Skurajve! Kryetari i Levizjes! Lëvizia Atëdhetare Rrënjet Pellazgo-ilire

🇦🇱
✌