Maksi Binjakaj – NGA PROFESOR SULEIMAN ABAZI. JU KODOSHE TITISTE KENI DESHTUAR, NE DO TU DETYROJME TE PRANONI HUMBJEN!

0
64

Goditet pema qe ka frute, ju keni mbetur nje dru i thate.
Keta deshtake dhe titiste qe vazhdojne t’i bien ende sot tamtameve te Beogradit, po e kuptojne se do t’u renohen tere privilegjet dhe do t’u dalin ne drite te diellit tere krimet kunder kombit lidhjet qe kane me krimin antishqiptar.
Ca palaco duhet ta dine mire historine e kesaj familje te nderuar atdhetare, edhe jeten dhe formimin e Donikes.


Kodoshet politike duhet te dine mire se atehere kishte nje shtet ne kembe qe ua bente nene kodosheve atje ku e kishin, dhe keta kodoshe nuk mund ta ndryshojne dot historine me pacavuret dhe shpifjet e tyre.
Kjo qe po ndodh me Doniken, kunder figures se saj, eshte vetem ana e jashtme e luftes kriminale antishtet, por zuzaret po e kuptojne se Kosova u iku perfundimisht nga kthetrat dhe ajo po rilind si bije e Shqipes, per te rinisur bashkimin kombetar.
Kjo eshte frika e zuzareve.
Bashkimi kombetar fillimisht midis Kosoves dhe Republikes se Shqiperise, do te nxjerre zbuluar tere rrjetet agjenturore dhe do t’u prese atyre “fijet dhe oksigjenin”.
Kjo eshte frika me e madhe e kodosheve titiste.
Donika eshte nje grua shqiptare e vendosur te plotesoje amanetin e familjes se saj.
Lereni Doniken te punoje, sic di ajo dhe sic nuk ditet ju.
Lereni Qeverine e re te punoje, sic di ajo dhe sic nuk ditet ju.
Ka nisur nje proces qe do t’u shkaterroje planet dhe shume shpejte kjo fryme demokratike, patritike e revolucionare do te perfshije tere territoret shqiptare dhe emigracionin tone kudo ne bote.
Ju keni deshtuar.
Ne do tu detyrojme te pranoni humbjen.
Shqiperia do te ribehet sic e donin Rlindasit tane, sic e donte Familja Gervalla, Jasharajt dhe mijera familje te tjera atdhetare qe kane dhene gjakun ne themelet e kombit.
Respekt dhe pershendetje.
Tirane, me 08.05.2021. Sulejman Abazi

Burimi/Facebook/Shkëlzen BoroçiSanxhaku i Nishit – Medvegja, Bujanoci e Presheva