Mardena Kelmendi – Sot eshte dita me e vecante e jetes time

0
293

Falenderoj kryetarin e BINDJES DEMOKRATIKE z Astrit Patozi
Duke i uruar suksese e me simpatine time te vecante te familjes , shoqerise e bindjeve te mija .
Per besimin dhe pranimin tim te kandidoj ne zgjedhjet e 25 prillit ne Shqiperi
Kudo te vendosem , jam super e lumtur qe kjo BINDJE me kthen ne atdhe per qellim te shenjte 30 vjetet larguar sepse ATI im DHE me therriti kudo ne cdo cep te tij qe do mund te ndjek respektin e njohjes !
Kaus e persosur qe kurre nuk kam mundur ha ndjej kaq efektive te vehtja me besim !
NUK ME KA HARRUAR ATDHEU
As une kurre udhetoj me te krenare kudo 30vjet i vetmi bagali im
Qellimi shenjte qe quhet IDENTITETI kur je larg Tij ,behet me i forte se cdo tjeter qellim
Kandidoj per Bindjen Demokratike duke respektuar programin e saj i cili me jepe shpresen si bije nene ,moter mike qe nje dite sofres atdheut i kthehen endrrat realizuar qe erdhen me ne brezi ri atehere 90tes me HIKJEN E MADHE nga murri i cili kish burgosur lirine frymarrjen dhe endrren tone
Demokrazia e vertete e cila nuk eshte :hamburger te blihet ne pazar
Po eshte si supa qe gatuan nena me cfare ka shtepia! U njoh me shpejt me emigrantet qe shkrine shpirtin e gjithshka 30 vjet me koken kthyer mbrapa
Nji njeri i mire , krijon nji shoqeri te mire ,nji qytet te mire dhe nji shtet te mire,
Zgjedh ne udhe TE MIRET dhe ushqej dashuri pa fund sic me njohin dhe besojne tek mua
Atdheu ka nevoje per dashurine tone , per besimin dhe gjithshka qe kam mundur te jap ne emer te Tij mergimit, sot ja kthej ne forme zemre ne gjoksin e malluar me emrin tim dhe ate te tim eti ku kam udhetuar e vepruar me kete emer dhe ideal timin e te familjes , shoqeruar kete fotografi 28 vjecare te viteve qe u largova
… besimin e me Bindje , qe nje dite do kthehem ne thirrjen e Tij
Sot ndjej kaq shume sigurine e realizimit tim qe gjithshka dhene ne emer te Tij ka nji domethenie nuk mund te mbetej mirazh..
Une kam nji ATDHE dhe nji tjeter Italine qe me dha mundesine dhe mesoj ta njoh dhe ruaj kete ndenje patriotike e kem respektin per cka kam Bindje
Jam bije e atdheut me te bukur ne bote nga bjeshket e Rugoves se Pejes deri ne Mangalem Berat ku zgjodha vendlindjen dhe origjinen time ku eca ne “majen e gishtave” Durres Tirane denuar mos qeshja me ze po qaja heshtur denimet ne familje , dhe duke u rritur nga tr mire njeres ushqyer jo me urrejtje e gjykim vetem dashuri e falje
Suksese MEMEDHE.ne keto zgjedhje
Fitorja e te mireve eshte sherimi yt nga zhgenjimet e lodhja e mergimtareve kudo jane
Fitorja me drejtues Te Mire eshte dhe IDENTITETI YT NATYRAL shekullor sic Zoti Shqiptareve te la krijuar
Suksese Bindja Demokratike
Suksese te gjithe atyre qe desherojne me bindje zgjedhjen e ardhmerise
Falenderoj te gjithe ata qe besuam te mua ,ku kjo prove e madhe me jepe edhe kenaqesine e njohjes me vehten drejt ITAKES time bregut atdhe , pragut sot ende larg
FALEMINDERIT
Mardena Kelmendi
Trieste Itali

Ingen tilgængelig billedbeskrivelse.