Meçan Zotaj – A jan njerëzit në Shqipëri patriot ashtu si pretendojnë?

0
208

Une jam i djathë ama jam patriot thot njeri.
Une jam i majte ama jam patriot thot tjetri.
Është njëjtë sikur ata që thon jam Mysliman Shqiptar, apo te tjerët që thojn jam i Krishter Shqiptar.
Nëse je patriot partia nuk është identitet, ska rendësi në parimin tënd.
Nese je Shqiptar feja nuk është identitet, ska rëndësi në parimin tënd.
Kohët e fundit lexoj komente nga disa njerëz të cilët kan qen të zëshëm për interesat e Atdheut, ku luftohet dhe propogandohet fuqishëm kundër Albin Kurtit Kryeministrit të Kosovës.
Gjatë kësaj prapagande konspirative vrehen përkrahësit e Edi Ramës kur është në pyetje lideri i nënës parti, Atdheu del ne rend të dytë. Kjo ndodh sepse lartëgjatësia e tijë ndjehet në siklet dhe inferior para Albin Kurtit.
Plus frika se VV ja u merr pushtetin kriminelve dhe tradhëtarve që e lemerisën Shqipërinë për 30 vjet rresht.
Pra “patriotët” nuk shikojn krimin, korrupsionin, familjarizmin etj etj te liderët që jan të zhytur deri në fyt me këto fenomene negative, por ata shikojn të ardhmen te një njeriu i cili nuk u provua akoma në pushtet, vendimet e dinjitetshme i shikojn të dëmshme, sepse shpirti u burgos u vra për kaq vite, krijoj përshtatshmëri me poshtërimin dhe indiferencën dhe nuk e pranon dot dinjitetin si të mundshëm.
Tesh a jemi patriot që e duam Shqiptarin, apo simpatizant që “vdesim” për partin?!

Burimi/Facebook