MEDITIM PER QYTETIN TIM,SHKODREN

0
887

E DUA AROMEN E VENDIT TIM,TE TOKES SIME TE VENDLIDJES SIME,QYTETIT ME TE DASHUR NE BOTE,SHKODER LOCES,QE ME MUNGON KAQ SHUME ,ESHTE ME SHEJTA DHE E SHTREJTA PER MUA,QAJ ME TE DHE GEZOHEM ME TE.ME EMRIN SHKODER SHKOJ NE GJUME,ME EMRIN SHKODER COHEM NE MENGJEZ.ESHTE KY EMER QE ME JEP JETE,MARR SHPIRTE NGA EMRI I KETIJ QYTETI,SHETIS NE NETET E GJATA TE DIMRIT ,NE RRUGET E KETIJ QYTETI DHE NUK NGIHEM KURRE,ATO ZGJATEN E ZGJATEN DHE ME VJEN KEQ,KUR NE MENGJEZIN E HERSHEM, ME ZHDUKEN ASHTU KREJT PAPRITUR,SEPSE SHPIRTI IM DHE NE DITEN E FUNDIT,PARA SE TE MBYLLE SYTE, PER GJITHMONE DO TE BELBEZOJE EMRIN,SHKODER. FAMILJA ME RRITI,POR SHKODRA ME NGROHU, ME AROMEN E TARABOSHIT E ME FLLADIN E BUNES,ME DASHURINE E RESPEKTIN E NJERZVE, TE KETIJ QYTETI.MORA SHTAT E U RRITA.ATY MESOVA ABC,ATY MESUAM LODRAT E PARA, NE RRUGICAT AQ QE DASHURA, TE ATIJ QYTETI,QE ESHTE DJEPI I KULTURES.
ATY LINDEN POETET,KENGETARET,HUMORISTET,SPORTISTET E POLITIKANET E ARDHESHEM,QE SOT JANE NE MBARE SHQIPERINE DHE TE PERHAPUR ,ANE E MBANE BOTES.DHE ASNJEHERE NUK E HARROJNE SHKODER LOCEN E TYRE TE DASHUR,ATO KANE MARRE ME VETE, DASHURINE E ATIJ QYTETI DHE JU A PERCJELLIN ,FEMIJEVE TE TYRE,QE DHE ATA TE RRITEN, ME ATE DASHURI DHE TE MOS E HARROJNE,SE NGA JANE E NGA KANE ARDHUR DHE TE KRENOHEN ME QYTETIN E TYRE.
SHKODER LOCE ,KAM SHUME MALL E KETO RRJESHTA NUK MA SHLYEJNE MALLIN PER TY,PER RRUGET E TUA,PER NJERZIT E TU.SHPRESOJ QE DHE UNE NJE DITE JO TE LARGET TE JEM ATY ME JU ,TE SHETIS DHE TE NDJEJ ATE MUZIKEN TENDE TE BUKUR QYTETARE SHKODRANE.GJITHNJE I THEM VETES,MOS ME TRETE DHEU I HUAJ.SHPIRTI IM DO TE GJEJE PREHJE E QETESI VETEM ATY,NE SHKODER LOCEN TIME.
ME MALL PER SHKODER LOCEN TIME.
NJE MERGIMTAR I TRETUR E PA SHPRESE NE KETE JETE.