Murrizi nxjerr prapaskenat: Lindita Nikolla në krye të Kuvendit të Shqipërisë, erdhi për shkak se…

0
70

Ish-deputeti Myslim Murrizi, thotë se vendosja e Lindita Nikollës në krye të Kuvendit të Shqipërisë, është për shkak të një pazari midis Kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të PD-së Lulzim Bashës.

Ai tha se Basha i ka dërguar tre emra në tavolinë dhe Rama ka zgjedhur që të vendosë Nikollën.

“Zgjedhja e Lindita Nikollës në krye të Kuvendit është pazar i Ramës me Bashën. Basha i ka çuar tre emra në tavolinë dhe Rama ka vendosur, i ka çuar dy gra nga Veriu dhe një burrë”, shprehet Murrizi.

Buimi/zjarr.tv/