Myslim Murrizi – Kur “ burat” e SHTETIT jane burra leshi

0
64

Beteja per pushtet, per karrike dhe per para jua ka errurr llogjiken, shikimin dhe i ka kastruar nga trute e kokes keta mender bura shteti por qe ne fakt jane burra leshi
Kane hequr pantallonat dhe kane filluar te perdorin surratin e njeri tjetrit si sifon vc
Nuk ka me turp kur sheh kush eshte ne majen e politikes te shtetit dhe pushtetit ne kete vend te “ malluar” ndoshta per te patur mbi kurriz prej 20 apo 30 vitesh njerez pa moral, pa dinjitet, pa karakter dhe pa pike burrerie
Per te disaten here ne keto 30 vite qe ndodh i njenjti fenomen, i njenjti avaz, i njenjti palaçollek mes te njenjtet njerezeve me te njenjtat fytyra qe nuk e kane problem te vjellin madje edhe te dhje…. mbi surratin e njeri tjetrit e pastaj ta lepine apo ta hane sikur te ishte mjalte, vetem per hater te pushtetit te tyre e jo se ju plas trapi apo ju hap barku per qytetaret fatkeq te ketij vendi qe prej 30 vitesh zihen mes vetes per keta palaço
Nuk ka me turp per nje njeri normal e jo me per ” bura” shteti kur nxjerin ne publik per interesa personale çdo gje te ndyre qe kane bere me njeri tjetrin duke jua shitur Shqiptareve si kauze per te mbrojtur Shqiptaret por ne fakt kane mbrojtur veç b…. e tyre
Personalisht me vjen shume mire qe koha me dha te DREJTE APSOLUTE ne qendrimet e mia prej shkurtit 2019 kur perçmova me neveri dhe kurajo çdo vendim te piste te gatuar nga keta “ bura” leshi se bashku ku çdo dite e me shume po dalin lakuriq para DEMOKRATEVE, LSI-isteve dhe SHQIPTAREVE qe ka qene nje pazar i piste dhe nje gjelle qensh e gatuar nga te gjithe bashke
Sa “kenaqem” sot kur shoh militante jargavites qe shajne Meten kur deri dje me shanin mua kur e thoja nje gje te tile
Ndjehem mire kur shoh klloun qe shajne Berishen kur deri dje nuk linin gje pa thene kundra meje kur thoja nje realitet
Kenaqem shume kur shoh nje mase te madhe qe shajne e degjenerojne me liber shpije Bashen dhe nje grusht nesunosh mbeshtetes te tij, kur prej 3 vitesh nuk lane shpifje pa sajuar ndaj meje dhe epitet pa me vene, pse nuk lashe mandatin sipas urdherit te Bashes
Dhe dale dale se ky eshte vetem fillimi i degjenerimit publik mes vetes te ketyre qe e mbajne veten per “ bura” shteti por qe ne fakt koha ka treguar qe jane burra LESHI
Ndjehem mire me veten kur shoh edhe kete beteje fb mes “ tufave” respektive qe nuk dine te mendojne, nuk dine te gjykojne, nuk dine te vleresojne askend dhe asgje nese nuk ju jep urdher padrino i radhes qe ata i shkojne nga pas si “ skllever”
Dhe ne fund kam nje pyetje????
Çfar po thone ndryshe keta qe ju kane ndare si dele ne ” tufa” histerike militantesh e mbeshtetesish per njeri tjetrin ne keto 3 muaj, nga ato qe kam thene ne Parlament 3 vjet rresht une si Deputet???????

Mund të jetë një imazh i 2 persona, njerëz në këmbë dhe teksti
Mund të jetë një imazh i 1 person, në këmbë dhe teksti
Mund të jetë një imazh i 1 person, në këmbë dhe teksti
Mund të jetë një imazh i 1 person, në këmbë dhe teksti
Mund të jetë një imazh i në këmbë dhe teksti
Mund të jetë një imazh i 1 person dhe teksti

Burimi/Facebook