Ndahet nga jeta këngëtari i mirënjohur dhe Artisti i Merituar, Sherif Merdani

0
128

Këngëtari i njohur Sherif Merdani është ndarë nga jeta në moshën 81-vjeçare. Mësohet se “Artisti i Merituar” vuante nga një sëmundje e rëndë.

Sherif Merdani ka qenë këngëtar i muzikës së lehtë shqiptare. Ai ka marrë pjesë në Festivalet e Këngës, por pas festivalit të 11-të, Merdani u burgos nga regjimi i asaj kohe, ku qëndroi për 11 vite.

Pas viteve ’90, Sherif Merdani ka shërbyer edhe si diplomat në Ambasadën e Shqipërisë në Romë. /tvklan.al

Sherif Merdani flet për herë të parë për gruan 21 vite më të re: M'u duk e  imët, por joshëse
Sheriff Merdani reveals the secrets of Sanremo: Alketa Weysiu tears me over
Secret report… Why was Sherif Merdani arrested in Librazhd, the words that  took him to prison …?! – Memorie.al
Sheriff Merdani reveals the secrets of Sanremo: Alketa Weysiu tears me over
Rrëfimi i Visar Zhitit për të vëllanë: Ditën kur u martua, Sherif Merdani i  këndoi nga Qafë-Bari! Si u përlot Toto Cotugno kur mori vesh pse ishte  burgosur këngëtari