Pyetet nga gazetari: “U trishtuat apo u gëzuat nga përjashtimi i Sali Berishës?”, ja si përgjigjet Edi Rama

0
59

Pas hapjes se parlamentit te ri gjate dites se sotme, nuk munguan ngjarjet e para qe shenuan kete sezon te ri. Mbeshtetes te Sali Berishes e priten me brohoritje ish liderin demokrat nderkohe me ovacione negative kryetarin e PD.

Pas mbylljes se seances se pare gjate paradites se sotme, Parlamenti do te filloj punen po sot ne oren 17:00. Ndersa kryeministri Edi Rama i cili pret te emerohet i tille per here te trete eshte pyetur ne daljen e tij nga godina e Kuvendit, nese ishte i trishtuar apo i gezuar nga perjashtimi i Sali Berishes nga Grupi Parlamentar i Partise Demokratike.

“Trishtimet dhe gezimet jane evenimente shume te rendesishme ne brendesine e njeriut per ti shperdoruar per ceshtje te natyres politike, aq me teper te kampit kundershtar”- eshte pergjigjur Rama.

Burimi/shkoder.info/