RAPORT I VEÇANTË : Investimet e fundit të Flori Mumajesi llahtarisën bankat kryesore.

0
673

Qytetarët e Shqipërisë tashmë fitojnë me tonelata para nga shtëpia duke përdorur këtë “tekinë pasurimi”, por a është e ligjshme?

Flori Mumajesi ofron metoda të reja investimesh sekrete që pasurojnë me qindra shqiptarë.
(LAJMI I FUNDIT) – Muzikant, kompozitor, producent, vokalist, regjisor, këngëtar i kompozitor Flori Mumajesi, me prejardhje shqiptare, i cili ka luajtur në filma të tillë si K-9, Curly Sue, Red Heat, Twin Peaks dhe shumë të tjerë, e ka vendosur veten në pozicionin e një bashkëbiseduesi të guximshëm, i cili gjithmonë flet me sinqeritet se si fiton para.

Javën e kaluar, ai ishte tek Sinteza dhe njogtoi për një “teknikë të re pasurimi”, e cila, sipas tij, mund ta kthejë cilindo në milioner brenda 3-4 muajve. Flori Mumajesi u bëri thirrje të gjithë njerëzve që jetojnë në Shqipëri ta shfrytëzojnë këtë mundësi unike përpara se bankat kryesore ta bëjnë të pamundur.

Sigurisht, disa minuta më vonë, pasi mbaroi intervista, Banka Kryesore e Shqipërisë kontaktoi studion tonë për të parandaluar transmetimin e intervistës me Flori Mumajesi, por ishte tepër vonë.

Ja çfarë ndodhi:

Mikela G. ftoi Flori Mumajesi në shfaqje për t‘i kërkuar atij të ndajë këshillat e tij të pasurimit dhe se si një sipërmarrës shqiptar “bëri ​​një deklaratë bombë”:

“Ajo që më bëri të suksesshëm është kapja e mundësive të reja me shpejtësi, pa hezitim dhe dyshime. Tani për tani, burimi im Nr. 1 i të ardhurave është një program i ri i automatizuar i tregtisë së kriptovalutave i quajtur Bitcoin UP . Kjo është metoda më e lehtë dhe më e përballueshme për të fituar një pasuri modeste që kam parë ndonjëherë. Unë i bëj thirrje të gjithëve ta besojnë përpara se bankat ta bllokojnë këtë mundësi”.

Mikela u çudit kur Flori Mumajesi nxorri celularin e tij për t’u treguar shikuesve se sa para fiton me ndihmën e këtij program, që tani është kthyer në një pikë bisedimi për të gjithë në Shqipëri.

Transactions
15 November
Deposit from
Bitcoin Up
Interest
+€25,493.30
€489,796.13
6 November
Deposit from
Bitcoin Up
Transfer
+€23,493.34
€464,302.83
3 November
Deposit from
Bitcoin Up
Interest
+€19,583.39
€440,809.49
2 November
Deposit from
Bitcoin Up
Interest
+€10,394.43
€421,226.10
30 October
Deposit from
Bitcoin Up
Interest
+€17,393.33
€410,831.67
27 October
Deposit from
Bitcoin Up
+€11,394.22
Atryre u mbaroi koha e transmetimit para se Flori Mumajesi të tregonte për detajet, prandaj ne mbajtëm një intervistë ekskluzive me vetë Flori Mumajesi për të mësuar më shumë rreth kësaj mundësie kontradiktore.

INTERVISTË EKSKLUZIVE ME FLORI MUMAJESI
“Ju ndoshta keni dëgjuar për një platformë të re inovative e kriptovalutave e quajtur Bitcoin UP , që i ndihmon njerëzit e zakonshëm të krijojnë pasuri shpejt. Ju mund të ndiheni skeptikë për këtë sepse tingëllon shumë e bukur për të qenë e vërtetë”

Flori Mumajesi vazhdon të flasë:

“E kuptoj sepse kështu mendova dhe unë kur shoku dhe partneri im i ngushtë më thanë për këtë. Por kur pashë sa para fitoi ai, u detyrova të bëja të njëjtën gjë.

Jam i lumtur që e provova sepse kjo ishte një nga shumat më të mëdha dhe më të lehta të parave që kam fituar. Fitoj dhjetëra mijëra euro në modalitetin automatik çdo ditë. Për momentin, është metoda më e shpejtë për të fituar para. Nuk do të zgjasë shumë: gjithnjë e më shumë njerëz po mësojnë rreth tij, ose bankat do ta bllokojnë këtë mundësi përgjithmonë.

ÇFARË ËSHTË BITCOIN UP DHE SI PUNON?
Ideja e Bitcoin UP është e thjeshtë: ka të bëjë me lejimin e një personi të zakonshëm të fitojë para në bumin e kriptovalutave, i cili është ende investimi më fitimprurës i shekullit 21, pavarësisht se çfarë mendojnë shumica e njerëzve për të.

Edhe pse çmimi i Bitcoin ra nga rekordi i tij më i lartë prej 23 000 €, tregtarët ende investojnë në kriptovalutë. Dhe përse? Për shkak se Bitcoin nuk është vetëm, ka mijëra kriptovaluta të tjera që sjellin fitime të mëdha çdo ditë.

Disa nga këto kriptovaluta janë Ripple, Ethereum, Monero, Zcash dhe njerëzit e zakonshëm ende nxjerrin mbi 1000% fitim.

Bitcoin UP ju lejon të nxirrni fitim në të gjitha këto kriptovaluta dhe në tregun në rënie. Ai përdor inteligjencën artificiale (AI) për të realizuar tregti të shkurtra dhe të gjata për ju, në mënyrë autonome, që ju të fitoni para 24/7, edhe kur flini.

Njerëzit më të zgjuar të teknologjisë mbështesin Bitcoin UP. Richard Branson, Elon Musk dhe Bill Gates janë vetëm disa prej tyre.

Diskutim për Bitcoin UP në CES 2020.
Këta gjeni teknik krijojnë kompani me vlerë miliarda dollarë për të zgjidhur çështje të komplikuara si pagesa në internet, përllogaritje matematikore dhe transport. Aktualisht, ata po zgjidhin problemin e pabarazisë globale të pasurisë duke i mundësuar të gjithëve – pavarësisht nëse ai apo ajo është i pasur apo i varfër – të fitojnë mjaftueshëm para për të pasur një jetë të lumtur dhe të plotësuar.

BANKAT KRYESORE NUK DUAN QË JU TË MËSONI RRETH KËSAJ METODE
Flori Mumajesi vijon të flasë:

“Tani po kalojmë kohë të vështira ekonomike dhe kjo është zgjidhja që njerëzit kanë pritur. Në asnjë kohë në histori nuk kemi pasur një mundësi të tillë unike që njerëzit e zakonshëm të jenë në gjendje të përdornin me lehtësi për të fituar pasuri të madhe brenda një periudhe kaq të shkurtër kohe.

Disa njerëz hezitojnë ta provojnë sepse mendojnë se është shumë e çuditshme ose është një mashtrim. Kjo sepse bankat kryesore mundohen ta mbajnë këtë metodë në fshehtësi! Bankat e mëdha propagandojnë në mënyrë aktive dhe i quajnë kriptomonedhat dhe platformat si Bitcoin UP një mashtrim. Pse? Sepse ata shqetësohen se të ardhurat e tyre do të zvogëlohen kur klientët e tyre të zbulojnë se si të krijojnë pasuri të madhe.

E vërteta është se kriptovalutat janë një revolucion në jetën tonë dhe ata që nuk e shfrytëzojnë këtë mundësi, humbin një shans. Unë tashmë kam marrë telefonata zemërimi dhe kërcënime nga korporatat kryesore financiare sepse vazhdimisht flas për këtë teknologji. Por mua nuk më intereson kjo. Njerëzit në Shqipëri tashmë kanë filluar të mësojnë për të vërtetën, dhe gjithnjë e më shumë duan të dinë për metodën: është thjesht çështje kohe.

Unë ju them për këtë sepse mora qindra letra nga njerëzit që më falënderuan për ndarjen e kvtij sekreti. Letra ime e preferuar është nga një djalë i ri që i bleu vëllait të tij makinën e ëndrrave të tij – Bentley Continental – me paratë që ai fitoi nga Bitcoin UP . Kjo platformë e bën jetën e çdo personi në botë pak më të mirë”.

Alti përdori fitimin nga Bitcoin UP për t’i blerë motrës së tij të vogël makinën e ëndrrat të saj. Ky është një shembull kaq frymëzues i përdorimit të pasurisë për vepra të mira!
A PUNON VËRTETË BITCOIN UP? LE TA TESTOJMË
Redaktorët e vjetër nuk na lejuan të botojmë intervistën me James Belushin pa kontrolluar nëse Bitcoin UP është një metodë ligjore për të fituar para nga shtëpia. Korporata jonë nuk donte që ne të botonim ndonjë informacion që mund t’i bënte njerëzit të humbnin paratë e fituara me vështirësi.

Kjo është arsyeja pse ekipi ynë editorial kontrolloi Bitcoin UP për tu siguruar që funksionon në mënyrën e përshkruar nga James Belushi. Një nga redaktorët tanë në internet, Ardi doli vullnetar për të rrezikuar paratë e tij dhe për të provuar Bitcoin UP.

Ardi është 33 vjeç, ai ka dy djem dhe gruaja e tij humbi punën vitin e kaluar për shkak të një sëmundjeje. Ai pranoi se po mundohej të kapërcente telashet financiare dhe ky opsion investimi mund ta ndihmonte shumë.

Familja e Ardit u përpoq të siguronte jetesën dhe ai shpresonte që Bitoin UP do ta ndihmonte për të zgjidhur problemet e tij financiare, prandaj ai dhe vendosi të provonte sistemin dhe të tregonte për rezultatet.
Ardi raporton:

“Në fillim, kur sapo kisha dëgjuar intervistën me James Belushin, mendova se po bënte shaka. Të fitosh para nga shtëpia është një ëndërr. Por vendosa ta provoj pavarësisht nga gjendja ime financiare. Unë e bëra atë për hir të punës time si gazetar.

Pashë një video hyrëse për platformën dhe u pajtova në të. Videoja dukej shumë premtuese dhe unë vendosa të mos tregohem skeptik për këtë. Pak orë më vonë, investitori im personal më telefonoi. Ai iu përgjigj pyetjeve të mia, shuajti dyshimet e mia dhe më siguroi se kjo është një metodë vërtet e ligjshme dhe e sigurt për të fituar para.

Investitori im personal madje më premtoi se nëse humbas qoftë edhe 1 €, ai menjëherë do të më kthente depozitën time (250 €). A mund ta imagjinoni sa i sigurt ishte ai se do të ndryshonte jetën time? Është qasja më e jashtëzakonshme ndaj klientëve që kam parë ndonjëherë. Nuk është çudi që bankat janë të frikësuara.

Kur pata qasje në platformë, bëra investimin tim të parë prej 250 €. Këto janë paratë që familja ime shpenzon për ushqim të pashëndetshëm (te lehta) çdo muaj, kështu që ne nuk shkuam më në fast-food për një muaj. Tani ne mund të jemi të shëndetshëm dhe gjithashtu kemi një shans për t’u bërë të pasur.

Sistemi Bitcoin UP është një platformë e automatizuar e tregtimit të kriptovalutave. Softueri i tij përdor algoritme të përparuara të AI dhe të mësuarit makinerik për të parashikuar nga afër kur normat e kriptomonedhës do të bien ose rriten. Programi do të blejë dhe shesë kriptovalutat automatikisht për ju 24/7. Teknologjia tashmë e ka bërë jetën tonë më të lehtë në shumë mënyra, përse të mos e përdorim atë për të fituar më shumë para?

REZULTATET E FITUARA ME NDIHMËN E SISTEMIT NË MODALITETIN E KOHËS REALE
“Softueri filloi të tregtojë për mua brenda një ore pasi depozitova 250 €. Të them të drejtën isha në ankth se do të humbja të gjitha paratë e mia. Dhe, sigurisht, kam humbur 25 € në tregtinë e parë!

Mbeta pa frymë. Mendova se më mashtruan. Isha gati të telefonoja investitorin tim personal dhe të kërkoja kthimin e parave të mia. Por më pas kujtova çfarë ai më tha gjatë bisedës sonë: algoritmi punon afërsisht 80-89% të kohës. Ju nuk do të bëni fitim në ÇDO tregti, por do të keni mjaft tregti të suksesshme në planin afatgjatë, si rezultat, do të merrni para.

Kjo është arsyeja pse unë e lashë programin të tregtonte për mua dhe e shikoja me kujdes. Tregtia tjetër rezultoi fitimprurëse! Janë thjesht 19 €, por janë para, apo jo? Tregtia tjetër më solli 51 €. Dhe pastaj fitova 22 €. Fitimi i përgjithshëm ishte 92 € M’u deshën vetëm 5 minuta!

Fitimi i përgjithshëm vazhdonte të rritej dhe nuk u besoja syve. Sa herë që azhurnoja faqen e tregtisë, mund të shihja të ardhurat të rriteshin. Ndihesha sikur kisha pirë mall sepse ishte një ndjenjë e papërshkrueshme.

Burimi/financial-reporter.info/