Reagon ashpër gazetari për ngjarjen e trishtë që ka ndodhur në vend: “Le të më fusin në burg, unë do t’i…”

0
86

Gazetari i njohur Mentor Kikia është kthyer në qendrën e vëmendjes ditën e sotme, për shkak të një ngjarjeje që ka komentuar në rrjetet sociale.

Ai ka folur për automjetin me mbi 20 klandestinë që u kapën në Pogradec pak ditë më parë, të cilët po mundoheshin t’i arratiseshin autoriteteve përkatëse.

Tashmë disa prej tyre enden nëpër Shqipëri dhe Kikia është mëse i gatshëm t’i ndihmojë edhe nëse rrezikon të arrestohet.

Ja një pjesë nga postimi i tij që po shpërndahet kudo në rrjet:

“Unë do ti ndihmoj klandestinët, le të më fusin në burg!

Unë jam ende i tronditur nga kjo video që tregon një grup klandestinësh që, pasi janë ndaluar nga policia, shpërthjenë derën e furgonit dhe marrin rrugët e qytetit të Pogradecit, nga frika mos i arrestojnë.

Unë e njoh atë vrap, e njoh atë panik, atë ikje nga sytë këmbët!” -shkruan ai.

Burimi/lajmeaktuale.club/