Shprehet Shpetim Saraci: Nuk e prisja pasi kam punuar me gjithe shpirt per 30 vite dhe me pas perfundova …

0
283

Prej vitesh Shpetim Sarasi ka nisur nje jete te re ne SHBA dhe qe nga ajo kohe ai nuk eshte degjuar me me punet e tij artistike ne Shqiperi.

Ai eshte shprehur ne media se hapi qe ndermori bashke me familjen ishte per hir te ardhmes se femijeve e per shkollimin e tyre ne nje sistem te konsoliduar arsimor dhe tashme sic cdo familje ne bote qe e ben nje gje te tille.

Ndersa per pune nne RTSH ai foli me keqardhje sepse ajo ishte nej radaksi 55 vjecare dhe u shkri per te krijuar disa struktura te reja qe nuk ekzistojne ne asnje vend te botes.

Ai tha se ne Shqiperine ku punoi per 30 vjet dhe madje pesoi edhe trauma shendetesore e perfundoi neper gjyqe, serish ai shprehet se njerezit e vendit tim i dua dhe i respektoj pa fund i vinte keq qe diskutoi ceshtjen e te ikur apo te qendruarit si nje shtetas me karriere te suksesshme

Burimi/shkoder.info