SPAK sekuestron 1 milion € pasuri në Shkodër

0
49

Prokuroria e Posaçme Anti-Korrupsion njofton se ka sekuestruar sot disa pasuria me vlerë 1 milion Euro. Sipas SPAK këto pasuri janë përfituar nga aktiviteti krimin i trafikimit të drogës në Danimarkë.

Ende nuk është bërë me dije se kujt i përkisnin këto pasuri, por mësohet se është sekuestruar një pulari, 5 automjete dhe para cash.

“Pasuri dhe Cash konfiskuar nga SPAK. Pasuri e krijuar nga aktivitet kriminal, trafik ndërkombëtar droge në Danimarkë. Vlera: 1 Milion € i kalojnë shtetit shqiptar.

Një aktivitet biznes pulari në Shkodër =400 mijë €m 5 automjete të ndryshme, 173 500 € & 8.6 Milion Lekë cash!”, njofton SPAK.

Burimi/tvklan.al