Tuesday, August 16, 2022
Ballina Etiketimet Gjergj Vlashi

Etiketim: Gjergj Vlashi

Teatri Aleksander Moisiu Durres – 1 vit pa Mjeshtrin!

Gjergj Vlashi ishte shkrimtar, dramaturg dhe përkthyes i autorëve të rëndësishëm të letërsisë botërore në gjuhën shqipe. Ai konsiderohet si regjisor modernizues...
- Advertisement -

MË TË POPULLARIZUARAT

LAJME TË TJERA