Tea Trifoni , nje mashtruese ordinjere !

0
950

Nje artikull i botuar ne “gazeten Sot” , te vitin 2015 , zbulon mashtrimin e ish konkurentes se ” Perputhen” , Tea Trifoni e cila sic po duket eshte nje mashtruese ordinjere , duke lexuar kete artikull te kesaj gazete . Prinderit e saj qenkan denuar per bime narkotike dhe jo se jetojne ne emigracion dhe vajzat jetojne vetem pa prinderit . Kjo eshte nje pune e dobet e Produksionit te emisionit “Perputhen” , qe nuk ka bere fare kerkime, per kunkurentet dhe sjell ne studio televizive shembullin me te keq, per te edukur rinine shqiptare , kudo ku jetonajo, por njekohsisht zhgenjen edhe mbare adhuruesin e ketij kanali televiziv dhe te ketij emisioni , qe eshte ndjekur nga te gjitha moshat . Kur produksioni nuk ka aftesi te dije te perzgjedhe konkurentet me te mire qe te jene pjese e ketij programi televiziv , duke mos hulumtuar fare , kush eshte ky konkurent , nga vjen , pse eshte larguar nga detyra e Postieres ne tv Klan , nga emisioni e “Diela shqiptare” . Kjo tregon punen jo te mire te Produksionit . Kjo u vertetua edhe nga skandali qe ish konkurentja beri , sapo doni nga emisioni, ku mashtroi te gjithe duke treguar dyftyresin e saj dhe anen djallezore te saj , nga jo kultura familjare qe ka , se nje Nene qe mirret mebime narkotike , nuk ka se si te edukoje femijet e vet ndryshe . Ketu ngarkohet me pergjegjesi totale Produksioni dhe nese ka kryesi Top channel , duhet te marre masat ekstreme ndaj rastin ne fjale, per perdhosje te imazhit te tv kombetare . Mendoj se Topi duhet ta dergoje ne gjykate rastin dhe per ulje imazhi , dikush duhet te paguaje demshperblim , ndaj institucionit . Nese nuk e ben kete atehere nuk mund te quhet tv kombetare dhe qe i sherben mases se gjere te popullit , por eshte tv e skandaleve qe mashtron shqiptaret.

Me poshte po ju percjell shkrimin e gazetes “SOT” .

——————————————————————————————————————————————

Mbollën 800 rrënjë kanabis sativa në banesa, arrestohen kultivuesit në Lushnjë

SHKRUAR NGA SOT.COM.AL
2 QERSHOR 2015

Mbollën 800 rrënjë kanabis sativa në banesa, arrestohen
Policia e Lushnjës ka asgjesuar rreth 800 rrënjë bimë narkotike dhe ka arrestuar në flagrancë dy shtetas që kishin kultivuar në banesat e tyre, në vazo lulesh bimët narkotike të dyshuara si kanabis sativa.

Dhimitraq Prifti 49 vjeç, lindur në Bubullimë e banues në Kolonjë të Lushnjës dhe Teuta Trifoni, 38 vjeç lindur në Karavasta dhe banuese në Kolonjë të Lushnjes u arrestuan në flagrancë nga Komisariati i Policisë Lushnje.

Në bazë të informacioneve të marra nga policia të dy kishin kultivuar në bashkëpunim me njëri tjetrin rreth 800 bimë narkotike të dyshuara si kanabis sativa.

Po kështu janë zbuluar në Sarandë 640 rrënjë kanabis sativa, në Krujë 1418, dhe Shkodër 570 rrënjë të tilla.

https://sot.com.al/aktualitet/mboll%C3%ABn-800-rr%C3%ABnj%C3%AB-kanabis-sativa-n%C3%AB-banesa-arrestohen-kultivuesit-n%C3%AB-lushnj%C3%AB?fbclid=IwAR2QKuWNzfd6qm5k9gHF34VP4AmRXMVE8ClHl09dQmYDPH9a8es9w2Moi84

Burimi”Sot.com.al