Ylli Manjani – Vota ime nuk bën diferencën.

0
61

Nëse do ishim në zgjedhje politike këto kohë, me këtë strukturë dhe përbërje partiake, si dhe me këtë sistem zgjedhor hajdut, unë nuk do lodhesha fare të shkoja të votoja.
Kë të votoj?
Bodyguardët e pushtetit apo të opozitës?!
Apo të dal të zgjedh cili bunker është më i fortë?!
Kë të zgjedh?! Amerikanllëkun e qeverisë apo amerikanllain e opozitës?!
Pasanikët e pushtetit apo parazitët e pasur të opozitës?! Jo po më thoni ju kë të zgjedh?!
Kë të votoj ata që sbëjnë zgjedhje fare apo Nulin që s’e voton as partia e vet!? E pse të dal ti votoj unë?!!
Pastaj, pse të votoj kur dihet rezultati?!
Vota ime nuk bën diferencën.
Apo ka një garë programesh këtu?! Hahahahahahahah. Programet, idetë, projektet janë ushqim për budallenjtë…
Shkurt muhabeti, në këto kushte nuk votohet.
Nuk e di në do ndryshojë gjë, por si hallvë e ftohtë duket…

Burimi/Facebook